Zakończyła się coroczna akcja generowania i udostępniania klientom informacji o stanie konta ubezpieczonego (IOSKU) w ZUS. Zakład wygenerował ponad 23,6 mln IOSKU za 2022 r. Informacje te zostały udostępnione na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.
Gmina Czarnocin była jedyną gminą w powiecie piotrkowskim, która aż do tej pory nie miała swojego herbu, ale nareszcie się go doczekała.
Figura św. Antoniego usytuowana przy Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej przejdzie kompleksową renowację. Początkowo wartość inwestycji miała wynieść niespełna 300 tys. złotych. Po wstępnym rekonesansie wiadomo, że ta kwota wzrośnie. 1/3 kosztów ma pokryć dofinansowanie z programu „Łódzkie ratuje zabytki”, ale to może okazać się za mało.
Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą wnioskować o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start”. W pierwszych dniach lipca w województwie łódzkim złożono już ponad 20 tys. wniosków na 28 tys. dzieci.
Aż 600 tys. zł trafi na konta 50 sołectw w powiecie piotrkowskim. To pieniądze z budżetu województwa łódzkiego w ramach programu "Sołectwo na plus". Najwięcej trafi do miejscowości w gminie Rozprza, niewiele mniej do gmin Sulejów i Wola Krzysztoporska.
Województwo Łódzkie otrzymało niemal 370 mln euro z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. Mają one za zadanie wspierać tereny, na których zamykane będą elektrownie węglowe i kopalnie. Przedsiębiorstwa te przez lata stanowiły podstawę lokalnych gospodarek i integrowały społeczności lokalne, dlatego właśnie tam trafią środki finansowe. Wykorzystane będą na tworzenie nowych miejsc pracy, zdobywanie przez pracowników nowych kwalifikacji zawodowych oraz budowę niezależnych odnawialnych źródeł energii. W naszym regionie pomoc otrzyma 35 gmin z powiatu bełchatowskiego, piotrkowskiego, radomszczańskiego, łaskiego, pajęczańskiego, sieradzkiego oraz wieluńskiego.
Piknikowo i sportowo mógł bawić się każdy, kto w niedzielę (25.06.2023) odwiedził sulejowskie Podklasztorze. Były atrakcje dla najmłodszych, smaki od kół gospodyń wiejskich, zmagania zespołów OSP, a przede wszystkim koncerty. To w związku z imprezą zorganizowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, wpisującą się w cykl "Łódzkie Królewskie".
Już w jutro, w sobotę (24 czerwca) zapraszamy do Nieborowa na Festiwal Ogrodniczy „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski”. W programie wydarzenia: kiermasz ogrodniczy, projekcje filmów przyrodniczych, a także tematyczne prelekcje.
Zamki i grody są nieodłącznym elementem kultury naszych przodków, ich dorobku artystycznego i architektonicznego. Stanowią świadectwo minionych wieków. Dzięki renowacjom współfinansowanym przez Fundusze Europejskie chronione jest dziedzictwo kulturowe. Okres wakacji to znakomity czas, by zwiedzić te wyjątkowe miejsca, wziąć udział w niezwykłych wydarzeniach i poczuć powiew historii. W czerwcu w ramach cyklu letnich wydarzeń plenerowych organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego odbędzie się pikniki „Piknikowo i Sportowo, Aktywnie i Zdrowo z Województwem Łódzkim”.
Mieszkańcy województwa łódzkiego mogą dokonać wyboru, na jakie projekty zostaną przeznaczone pieniądze w ramach Budżetu Obywatelskiego "Łódzkie na plus". O dofinansowanie na zakup ambulansu walczy Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. Głosowanie trwa do 30 czerwca.