Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".
W sobotę w piotrkowskiej hali OSiR „Relax” odbył się historyczny, pierwszy zapaśniczy Memoriał Grzegorza Ludwiga i Henryka Grabowieckiego. Przedstawiciele Atletycznego Klubu Sportowego wywalczyli osiem medali.
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w sobotnie przedpołudnie na terenie gminy Wola Krzysztoporska. W Kamiennej zderzyły się dwa samochody, a do szpitala trafiły łącznie cztery osoby.
Tomaszowscy policjanci złapali sprawcę śmiertelnego potracenia, do którego doszło 3 października na ul. Warszawskiej w Tomaszowie Mazowieckim. Okazał się nim 48-latek, który prowadził samochód, mimo iż ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
Atletyczny Klub Sportowy, od piątku był gospodarzem ogólnopolskiego turnieju zapaśniczego. 8 i 9 października w hali Relax odbył się Memoriał Grzegorza Ludwiga i Henryka Grabowieckiego. Zmaganiom przyglądał się brązowy medalista olimpijski Tadeusz Michalik.
Błąd zegarów spowodował, że w środę w godzinach wieczornych nie działały lampy uliczne na Pasażu Rudowskiego. - W tym roku nie planujemy wprowadzać oszczędności na oświetleniu – zapowiada Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
Na dziś nie ma mowy o wprowadzaniu jakichkolwiek obostrzeń, zapas łóżek w szpitalach jest znaczący – powiedział w środę rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, pytany m.in. o plany wprowadzania ewentualnych obostrzeń w okresie Wszystkich Świętych.
4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Choć dla wielu może być to zaskakujący fakt, ale geneza dzisiejszego święta wywodzi się z… kościoła katolickiego. Tego dnia w kościele wspomina się bowiem świętego Franciszka, patrona zwierząt, ekologów i ekologii.
Alkoholizm polega na przewlekłym spożywaniu alkoholu w stopniu, który ma negatywny wpływ na zdrowie fizyczne, psychiczne, a także normalne zachowanie człowieka - społeczne lub zawodowe. Uzależnia zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Alkohol działa na ośrodkowy układ nerwowy, zmniejszając niepokój, zahamowanie i poczucie winy. Obniża czujność i osłabia percepcję, osąd i koordynację ruchową. W dużych dawkach może powodować utratę przytomności, a nawet śmierć.
Bliscy i przyjaciele, przedstawiciele władz i świata nauki oraz piotrkowianie pożegnali we wtorek, 28 września, emerytowanego profesora UJK Jerzego Kukulskiego.