Artykuły do tagu: posłowie

Wybory 2023 w naszym okręgu. Portrety zwycięzców
Takich wyborów jeszcze nigdy nie było. Bezwzględna walka kandydatów - także pomiędzy sobą wewnątrz listy, olbrzymie pieniądze i spolaryzowani do bólu wyborcy. Przez ostatnie osiem lat, rządzący pokazali że nie stali się inni od tych, których tak kiedyś krytykowali. Polacy w minioną niedzielę dokonali oceny i zdecydowali kto, ich zdaniem, winien rządzić krajem. Okręg piotrkowski dalej pozostaje bastionem Prawa i Sprawiedliwości. Jednak poparcie dla PiS ze strony wyborców mocno spadło. W ubiegłych wyborach na tę partię głosowało ponad 56 procent wyborców. W tych o 10% mniej.
Kim są zwycięzcy ostatniej niedzieli , a komu zwycięstwo przeszło koło nosa?
Kadencja zakończona. Sprawdzamy aktywność posłów z okręgu 10
Już tylko tygodnie dzielą nas od najbliższych wyborów parlamentarnych. Posłowie na Sejm IX kadencji zakończyli w środę (30.08.2023) swoją pracę, jeśli chodzi o posiedzenia parlamentu. W tym czasie obradowali 81 razy. Postanowiliśmy sprawdzić jaką aktywnością wykazali się od listopada 2019 roku ci, których wybraliśmy z okręgu 10, obejmującego m.in. Piotrków Trybunalski i powiat piotrkowski.
Jedni pracują, inni obserwują, czyli o sejmowej aktywności posłów naszego okręgu
Do najbliższych wyborów parlamentarnych pozostał niespełna rok. Od listopada 2019 do końca października 2022 posłowie Sejmu RP spotykali się na 64 posiedzeniach, a obradowali łącznie przez 155 dni. Jaką aktywnością wykazywali się w tym czasie parlamentarzyści z okręgu 10, obejmującego m.in. Piotrków Trybunalski i powiat piotrkowski? Sprawdziliśmy to.
Dziennikarz TVN24 Piotr Świerczek w swoim reportażu "Siła kłamstwa" w "Czarno na białym" przedstawił dowody i pokazał, w jaki sposób podkomisja smoleńska manipulowała faktami, żeby uwiarygodnić tezę o zamachu w Smoleńsku. Ta sprawa stała się w Polsce bardzo głośna, a my zapytaliśmy posłów z naszego regionu o komentarze w tej sprawie.
Znamy oświadczenia majątkowe posłów. Ile zarobili?
Na stronie Sejmu opublikowano oświadczenia majątkowe posłów. Sprawdziliśmy, ile zarobili i zaoszczędzili parlamentarzyści z naszego okręgu.
Projekt ustawy covidowej padł. Jak głosowali posłowie z naszego okręgu?
442 posłów wzięło udział w głosowaniu dotyczącym odrzucenia poselskiego projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących ochrony życia i zdrowia obywateli w okresie epidemii COVID-19. Ostatecznie za odrzuceniem było 253 parlamentarzystów, przeciw - 152, a 37 wstrzymało się od głosu. To oznacza, że projekt padł. My sprawdziliśmy jak głosowali posłowie reprezentujący 10 okręg wyborczy.
Porozumienie ponad podziałami. Posłowie zapowiadają, że będą się szczepić
Rozpoczęła się "zerowa faza" szczepień przeciw koronawirusowi, która obejmie przedstawicieli zawodów medycznych oraz pokrewnych. Jednak już wkrótce czekają nas dostępne dla wszystkich i powszechne szczepienia. Sprawa ta cały czas wzbudza sporo kontrowersji oraz wątpliwości w polskim społeczeństwie. Tego typu rozterek nie mają posłowie z naszego okręgu, którzy ponad podziałami politycznymi zapowiedzieli, że skorzystają z tej możliwości.
Nasi posłowie rozpoczęli obrady, dwoje debiutuje
Rozpoczęło się pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji. Okręg piotrkowski reprezentują w nim Antoni Macierewicz, który pełni także funkcję marszałka seniora, Grzegorz Lorek, Robert Telus, Grzegorz Wojciechowski, Anna Milczanowska, Małgorzata Janowska - wszyscy PiS, Cezary Grabarczyk (KO), Anita Sowińska (SLD-Wiosna-Razem) oraz Dariusz Klimczak (PSL - Koalicja Polska, przedstawiciele tych dwóch ostatnich koalicji to debiutanci.
Nasi posłowie wydają najwięcej na...
Na internetowej stronie Sejmu opublikowano rozliczenia biur poselskich za 2018 rok. Posłowie regionu piotrkowskiego najwięcej wydają na wynagrodzenia i wynajem biura.
Posłowie na półmetku kadencji. Kto najaktywniejszy?
Dokładnie 12 listopada upłyną dwa lata od momentu rozpoczęcia ósmej kadencji Sejmu RP. Posłowie złożyli uroczyste ślubowanie, a pierwsze posiedzenie – zgodnie z 98. artykułem Konstytucji – zwołał prezydent. Od momentu zaprzysiężenia 460 wybranych reprezentantów narodu odbyło się już 50 posiedzeń. Postanowiliśmy przyjrzeć się dotychczasowej pracy parlamentarzystów z okręgu nr 10.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat