Artykuły do tagu: parlament

Nowi posłowie z województwa łódzkiego
Dwóch polityków zasiądzie w Sejmie za wybranych do europarlamentu posłów: Dariusza Jońskiego (Koalicja Obywatelska – Inicjatywa Polska) i Waldemara Budę (Prawo i Sprawiedliwość). Są to Krzysztof Piątkowski (KO) i Włodzimierz Tomaszewski (PIS).
Po jednym mandacie dla KO i PiS
Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej oraz Waldemar Buda z Prawa i Sprawiedliwości zyskali największe poparcie mieszkańców województwa łódzkiego i to oni będą reprezentowali nasz region w Parlamencie Europejskim.
Wybory do PE: głos ważny - znak X przy jednym nazwisku
Aby w wyborach do Parlamentu Europejskiego oddać ważny głos, należy postawić znak X w kratce przy nazwisku jednego kandydata na karcie do głosowania.
Kandydaci Konfederacji do Europarlamentu na Rynku Trybunalskim przekonywali do siebie mieszkańców miasta
Wybory do Parlamentu Europejskiego już w niedziele (09.06.2024). Kandydaci do Brukseli na finiszu kampanii wyborczej próbują przekonać wyborców do oddania na nich głosu. Komitet Wyborczy Konfederacja wolność i niepodległość zorganizował w na piotrkowskim rynku konferencję prasową.
Na kogo zagłosować w wyborach? Prezentujemy listy wszystkich komitetów
Już tylko kilka dni pozostało do kolejnych już w tym roku wyborów. Tym razem będziemy oddawać głosy na swoich przedstawicieli w Parlamencie Europejskim. Kto znalazł się na listach poszczególnych ugrupowań? Sprawdzicie to u nas.
Witold Waszczykowski odwiedził Piotrków
Konferencja prasowa oraz spotkanie ze zwolennikami europosła Witolda Waszczykowskiego odbyła się we wtorek (28.05.2024) w na piotrkowskiej Krzywdzie. Wszystko za sprawą zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się już 9 czerwca. Witold Waszczykowski ponownie ubiega się o mandat europosła z list KW Prawo i Sprawiedliwość.
„Kwestia bezpieczeństwa dotyczy wszystkich Polaków”. Dariusz Joński w Piotrkowie Trybunalskim
Poseł Dariusz Joński, który jest „jedynką” Koalicji Obywatelskiej w Łódzkiem w wyborach do Parlamentu Europejskiego, przyjechał w niedzielę do Piotrkowa Trybunalskiego. To kolejny przystanek na trasie jego kampanii wyborczej. Na terenie bazaru przy ulicy Dmowskiego zorganizował konferencję prasową oraz rozmawiał z zainteresowanymi mieszkańcami.
PAP zaprasza na seminarium „Wybory do Parlamentu Europejskiego”
Polska Agencja Prasowa zaprasza dziennikarzy i nauczycieli na seminarium „Wybory do Parlamentu Europejskiego”. W programie m.in. wystąpienie prof. Jarosława Flisa, który opowie o ciekawostkach i pułapkach dotyczących tegorocznych eurowyborów.
Wiemy kto wystartuje do Parlamentu Europejskiego z listy PiS
Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 6, obejmującym województwo łódzkie. Otwiera ją pochodzący z Piotrkowa Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych i poseł do Parlamentu Europejskiego IX kadencji.
Jak zagłosował Piotrków, a jak powiat?
W Piotrkowie najwięcej głosów zebrało Prawo i Sprawiedliwość - 14 161 głosów. Z kolei wśród kandydatów najlepszy wynik osiągnął Bogusław Wołoszański, który zebrał 8 557 głosów. Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych danych z głosowania w Piotrkowie oraz powiecie piotrkowskim.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat