Reklama

Trzej Królowie gościli w Dąbrowie

ePiotrkowRegion Środa, 19 stycznia 202232186
Ze świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele pięknych zwyczajów. Wśród nich są jasełka, czyli odgrywanie tradycyjnego bożonarodzeniowego przedstawienia. W kościele parafialnym w Dąbrowie nad Czarną w role m.in. Maryi, Józefa czy Trzech Króli, wcielili się uczniowie tamtejszej szkoły podstawowej. W specjalnie przygotowanych strojach i scenografii, przedstawili sceny narodzin Pana Jezusa.

fot.: UG Aleksandrów

 

Młodzi aktorzy, pod artystyczną opieką księdza Marcina Marchewki, wcielając się w poszczególne postacie, które znamy z szopki betlejemskiej, wprowadzili widzów w świąteczną atmosferę. Młodzież deklamowała wiersze i śpiewała pastorałki i kolędy.


Uczniowie włożyli w występ wiele pracy i serca, dzięki czemu publiczność mogła przeżyć wiele wzruszeń i radości, za które zgromadzeni parafianie podziękowali aktorom gromkimi brawami. Podziękowania artystom złożyli wójt gminy Aleksandrów Paweł Mamrot, ksiądz proboszcz Sławomir Spychaj oraz dyrektor szkoły Łukasz Przybył.


Zainteresował temat?

6

3


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ludek22 ~Ludek22 (Gość)20.01.2022 12:48

Może Trzej Królowie odwiedza 3 nielegalne składowiska śmieci w gminie Aleksandrów.
W tym jedno na działce gminej...

40


dyzio mamut ~dyzio mamut (Gość)19.01.2022 13:00

Byłem wtedy na piwie.

13


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat