Advertisement

Artykuły do tagu: szopka

Ruchoma szopka najpopularniejsza
Zgodnie z tradycją od Wigilii możemy w kościołach odwiedzać i podziwiać szopki bożonarodzeniowe. Niestety większość z nich jest dostępna tylko w czasie mszy świętej. W pozostałych godzinach kościoły są dla wiernych całkowicie bądź częściowo zamknięte.
Szopka u Bernardynów nabiera kształtów
Już od przeszło 20 lat, przed świętami Bożego Narodzenia, piotrkowscy kolejarze pracują nad zaprojektowaniem i wybudowaniem ruchomej szopki, którą będzie można podziwiać w klasztorze ojców Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim. Jak co roku, żłóbek i jego otoczenie premierowo będzie można zobaczyć po pasterce.
Trzej Królowie gościli w Dąbrowie
Ze świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele pięknych zwyczajów. Wśród nich są jasełka, czyli odgrywanie tradycyjnego bożonarodzeniowego przedstawienia. W kościele parafialnym w Dąbrowie nad Czarną w role m.in. Maryi, Józefa czy Trzech Króli, wcielili się uczniowie tamtejszej szkoły podstawowej. W specjalnie przygotowanych strojach i scenografii, przedstawili sceny narodzin Pana Jezusa.
Piotrkowskie szopki (galeria)
W kościołach na terenie Piotrkowa Trybunalskiego jak co roku powstały bożonarodzeniowe szopki. Po pasterce w żłóbkach pojawiły się figurki nowo narodzonego Jezusa. Odwiedziliśmy część piotrkowskich świątyń z aparatem.
Szopka w Kłudzicach z nowymi elementami
Podobnie jak w ubiegłym roku , także i teraz w Kłudzicach powstała bożonarodzeniowa szopka. Przedsięwzięciu patronuje burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski. Jego wsparcie pozwoliło wzbogacić instalację o nowe elementy.
W klasztorze oo. Bernardynów powstaje ruchoma szopka
Już po raz dwudziesty dzieci i dorośli w Piotrkowie będą mogli podziwiać ruchomą szopkę, w której znajdują się także elementy nawiązujące grodu trybunalskiego. Bożonarodzeniowa instalacja powstaje w klasztorze oo. Bernardynów.
Żywa szopka u ojców Bernardynów
Pawie i alpaki to zwierzęta, które po raz pierwszy można zobaczyć w żywej szopce na dziedzińcu klasztoru ojców Bernardynów w Piotrkowie.
Zobacz szopki u Bernardynów [GALERIA]
Jak co roku dwie szopki można podziwiać u ojców Bernardynów w Piotrkowie. Pierwsza - z żywymi zwierzętami - znajduje się na dziedzińcu klasztoru, natomiast drugą - ruchomą - można oglądać za głównym ołtarzem.
Dwie szopki u Bernardynów
Szopka z żywymi zwierzętami stanie jak co roku na dziedzińcu klasztoru ojców Bernardynów w Piotrkowie. Drugą – małą, ruchomą tradycyjnie będzie można oglądać za głównym ołtarzem. Obie przygotowują kolejarze.
Szopka Amelii wyróżniona
Amelia Sitarek (11 lat), uczestniczka warsztatów z rękodzieła artystycznego dla dzieci i młodzieży w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Twórczym dla Rodzin „Szopka w miniaturze”.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat