Na poniedziałkowe popołudnie zaplanowane było spotkanie rolników z powiatu piotrkowskiego z posłem PiS Antonim Macierewiczem. Ono jednak się nie odbyło, ponieważ marszałek senior miał obowiązkowo uczestniczyć w spotkaniu koalicyjnym w Warszawie. Do stolicy zaproszono więc delegację rolników. Ci jednak stawili się o godzinie 18 przed biurem poselskim PiS w Rynku Trybunalskim.
Kancelaria Radców Prawnych Borowa&Ćwiekowska, to miejsce, które charakteryzuje się wysokim profesjonalizmem oraz indywidualnym podejściem do każdego klienta. Świadczymy usługi dotyczące różnych kategorii prawa i zawsze oferujemy dogodne rozwiązania spraw. Nasze działania kierowane są zarówno do klientów indywidualnych jak i większych podmiotów gospodarczych. Każdą sprawę doprowadzamy do końca z pozytywnym skutkiem dla naszych klientów. Jesteśmy zwolennikami nieszablonowego postępowania i działamy zawsze zgodnie z prawem. Dokładna znajomość przepisów i kruczków prawnych daje nam przewagę nad niejednym przeciwnikiem. Powierzenie swojego losu w nasze ręce, to z pewnością odpowiedzialna decyzja. Bogate doświadczenie, serce wkładane w pracę i zaangażowanie to cechy, które nas wyróżniają na tle innych Kancelarii.
W piątek prezydent Krzysztof Chojniak zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego ws. wprowadzenia strefy czerwonej w Piotrkowie Trybunalskim. Jednym z głównym tematów była sytuacja w piotrkowskiej oświacie. Zgodnie z ustaleniami piotrkowskie szkoły i przedszkola funkcjonują na dotychczasowych zasadach. Magistrat jest w stałym kontakcie z dyrektorami placówek. W przypadku potwierdzenia koronawirusa dyrektorzy placówek wprowadzają albo dni dyrektorskie, albo system hybrydowy, czyli część klas wysyłanych jest na naukę zdalną, a część uczy się w trybie stacjonarnym.
Pojawienie się zakażenia wśród pracowników placówki przy ul. Szmidta 3 potwierdził sanepid. W związku z tym kilka klas trafiło na kwarantannę, a w szkole wdrożono specjalne procedury.
Szkoły nie są głównym źródłem zarażenia koronawirusem; stanowią jedynie ok. 2 proc. wszystkich zakażeń - wskazuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Podkreśla, że sytuacja w placówkach oświatowych jest analizowana.
Salon to miejsce, w którym spędzamy sporo czasu. Stanowi swoiste centrum każdego domu, w którym odpoczywamy samodzielnie lub z rodziną. Do salonu zapraszamy także gości.
Walka z pandemią COVID-19 trwa. - Aby była jeszcze bardziej skuteczna, dostosowujemy nasze działania do obecnej sytuacji – informują przedstawiciele rządu. Co się zmienia? Wprowadzone zostają nowe zasady bezpieczeństwa. Od 10 października zasady ze strefy żółtej zostają rozciągnięte na cały kraj. Zwiększone zostaje liczba łóżek w szpitalach. Usprawniony ma zostać proces koordynacji przepływu pacjentów pomiędzy placówkami. Dodatkowo, w każdym województwie powstanie szpital koordynacyjny, a w nim dodatkowe stanowiska intensywnej terapii dla pacjentów zarażonych koronawirusem.
Problem z odbiorem śmieci, szczególnie tych wielkogabarytowych, przy ul. Wyzwolenia i Bugajskiej w Piotrkowie zgłosiła redakcji słuchaczka magazynu Magiel. Nie jest to oczywiście odosobniony przypadek. Zdaniem mieszkańców sterty starych mebli przy pergolach śmietnikowych szpecą miasto. Sytuacja może się poprawić od stycznia 2021 r., bo według założeń nowego przetargu na odbiór odpadów, ma zostać zwiększona częstotliwość odbioru wielkogabarytowych śmieci.
Po szczepionki na grypę ustawiają się kolejki, a tych w aptekach brakuje. Epidemia koronawirusa zdecydowanie zwiększyła zainteresowanie zaszczepieniem się. Pacjenci mają nadzieję, że uchroni ich to przed grypą i zmniejszy ryzyko zachorowania na COVID-19. Tymczasem aptekarze są bezradni i rozkładają ręce, bo szczepionek po prostu nie ma.
Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa, pouczyliśmy już ponad 170 tys. osób, ponad 20 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a tylko w środę 475. W ponad 7,5 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - poinformował w czwartek PAP rzecznik komendanta głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.