Advertisement

Artykuły do tagu: WIelkanoc

Posprzątali przed świętami
Podczas gdy katolicy swoje święta Wielkiej Nocy mają już za sobą, to prawosławni wierni dopiero się do nich przygotowują. W Cerkwi świętowanie rozpocznie się w najbliższy weekend. Już teraz grupa ochotników postanowiła pomóc w sprzątaniu kościoła pw. Wszystkich Świętych w Piotrkowie Trybunalskim.
Nie marnuj jedzenia. Podziel się z potrzebującymi
Masz za dużo jedzenia - włóż je do ogólnodostępnej lodówki, a jeśli potrzebujesz jedzenia - czeka ono w takiej właśnie lodówce. Społeczne lodówki to najprostszy sposób na niemarnowanie świątecznego jedzenia i dzielenie się nim z potrzebującymi.
Dzisiaj lany poniedziałek
Śmigus-dyngus nie jest już tak bardzo popularny jak jeszcze kilkanaście lat temu. Lany poniedziałek to jedna z ciekawszych tradycji związanych z drugim dniem świąt wielkanocnych.
Wielkanoc. Najważniejsze święto Chrześcijan
Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto Chrześcijan. Obchodzimy je na pamiątkę śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Po okresie Triduum Paschalnego, niedziela i poniedziałek, to czas na radość.
Pałacyk zorganizował śniadanie wielkanocne
Śniadanie wielkanocne dla samotnych i potrzebujących zorganizowało Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej Pałacyk w Piotrkowie Trybunalskim we współpracy z innymi organizacjami pomocowymi oraz indywidualnymi darczyńcami.
O wielkanocnych ozdobach słów kilka...
Święta Wielkanocne stanowią idealną okazję do zapoznania się z lokalną twórczością. W tym czasie królują króliczki, pisanki, czy kurki. Tajnikami tworzenia takich dzieł podzieliła się z nami prawdziwe mistrzynie rękodzieła.
Tajniki idealnej zupy wielkanocnej
Święta Wielkanocne kojarzą nam się się przede wszystkim z białym barszczem, który serwujemy w tym okresie bardzo chętnie. W naszym rejonie niezwykle popularna jest również zupa chrzanowa, która najczęściej gotowana jest w Wolborzu. Z okazji tegorocznej Wielkanocy postanowiliśmy sprawdzić więc, jak przyrządzić idealną świąteczną zupę.
Święcenie pokarmów - kiedy zjeść?
W Wielką Sobotę tradycyjnie wybieramy się ze swymi koszyczkami wielkanocnymi do pobliskich kościołów w celu poświęcenia pokarmu. Jednak, kiedy taki pokarm można spożyć? Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale oczywista.
Piotrkowianie święcili jajka
W Wielką Sobotę, zgodnie z tradycją odwiedzamy kościoły, modlimy się przy Pańskim Grobie, a przede wszystkim święcimy pokarmy.
Wielka Sobota wieńczy Triduum Paschalne
Wielka Sobota jest ostatnim dniem Świętego Triduum Paschalnego. Poprzedza on bezpośrednio moment Zmartwychwstania Pańskiego. Obchodzona dziś liturgia Wigilii Paschalnej składa się z czterech części: liturgii światła, liturgii słowa, liturgii chrzcielnej oraz liturgii eucharystycznej.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat