Każdego szkolnego roku wszyscy uczniowie chętnie uczestniczą w klasowych wycieczkach. Nauczycielom i rodzicom niemały problem sprawia, jakie atrakcje wzbogacone wartościami edukacyjnymi można zaproponować dzieciom. Bardzo często miasta, które do tej pory były popularnym celem podróży tego typu, są nieatrakcyjne dla uczniów, którzy przynajmniej raz już je odwiedzili. Ten wyjątkowy czas, który grupy mogą spędzić w końcu razem, zwiedzając najciekawsze miejsca całej Polski, dostarcza im niezwykłej rozrywki. Nie należy bagatelizować wpływu, jaki wycieczki szkolne wywierają na młodych ludzi. Jeśli skończyły Ci się pomysły na nowe atrakcje turystyczne, polecamy Ci przeprowadzenie wycieczki szkolnej do Krainy Bombek – fabryki Szkło-Dekor w Piotrkowie Trybunalskim!
Ruch turystyczny w Piotrkowie zaczyna powolny rozruch. Po zniesieniu części obostrzeń znów jest możliwe organizowanie spacerów, które realizuje Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie Trybunalskim. Na razie nieśmiało, ale zgłaszają się turyści z kraju, chcący obejrzeć Rynek Trybunalski i zabytkową zabudowę centrum. Jednak liczby nie kłamią - pandemia wyhamowała ruch turystyczny na tyle, że jego odbudowa do stanu sprzed pandemii może zająć wiele miesięcy, o ile nie lat.
Globalna sytuacja związana z pandemią krótkoterminowo sprzyja obiektom hotelarskim w Polsce, jednak tzw. paszport covidowy umożliwiający podróże zagraniczne zadziała przeciw lokalnej turystyce - uważa Tatrzańska Izba Gospodarcza.
Do życia powróciła piotrkowska Starówka, którą tłumnie odwiedzali mieszkańcy naszego miasta oraz regionu. Czekały na nich otwarte ogródki gastronomiczne, ale także atrakcje w ramach Nocy Muzeów. Tego typu placówek pomimo pandemii cały czas przybywa na na mapie naszego miasta. Swoją ofertę kierują do piotrkowian, ale liczą także na przyciągnięcie zewnętrznych odwiedzających oraz rozwój turystyki w Piotrkowie.
Bułgaria słynie nie tylko z pięknych plaż i nadmorskich kurortów. To niezwykle gościnny, pełen zabytków słowiański kraj, którego tradycje sięgają starożytnej Tracji, słynący z pięknych krajobrazów, doskonałych win i rakiji oraz zrelaksowanego stylu życia mieszkańców.
Tym razem odkrywając ciekawe miejsca regionu przeniesiemy się do powiatu tomaszowskiego, w okolice Spały. W lesie koło niewielkiej miejscowości o wdzięcznej nazwie Konewka kryje się bunkier, którego wojska niemieckie używały do ukrywania składów kolejowych. Bunkier w Konewce został przystosowany do zwiedzania, jednak w położonej niedaleko miejscowości Jeleń znajduje się niemal bliźniaczy obiekt, który stoi nieco zapomniany i niezagospodarowany. Oba jednak działają na wyobraźnię i pozwalają dotknąć historii.
Sulejowski klasztor wraz z całym zespołem klasztornym stanowi jedną z cenniejszych atrakcji turystycznych ziemi piotrkowskiej. Zarazem jest ważnym elementem dziedzictwa historycznego i stanowi dziś istotny dla regionu pomnik historii.
Hotele będą mogły udostępnić gościom nie więcej niż 50 proc. pokoi znajdujących się w danym obiekcie, uruchomione będą też m.in. stoki narciarskie i kasyna - przewiduje projekt rozporządzenia. Planowane jest też wznowienie działalności uzdrowiskowej od 11 marca br.
Są takie miejsca w Piotrkowie, które każdy bardzo dobrze kojarzy. Nawet jeśli nie każdy widział je od środka, to ukształtowanie murów i elewacji nie budzi żadnych wątpliwości. Jednym z takich charakterystycznych miejsc jest Wieża Ciśnień.
Piotrków Trybunalski znalazł się w pierwszej dziesiątce miast w Polsce, które warto odwiedzić po pandemii - donoszą media . Zestawienie przygotował portal The First News.