Piotrkowskie Bractwo Akademickie im. Zygmunta Starego od dawna chciało zaznaczyć obecność Legionów Polskich w Piotrkowie. Powoli zbierano zarówno eksponaty i pamiątki, jak i skromne fundusze. Po latach starań udało się stworzyć namiastkę Muzeum Legionów Polskich w Piotrkowie. Na izbę pamięci zagospodarowano na razie pierwszą z sal funkcjonującego już przy Rynku Trybunalskim muzeum.
Już dziś organizatorzy imprezy zapraszają wszystkich miłośników jednośladów z Piotrkowa i okolic na imprezę, która rozpocznie sezon motocyklowy i jednocześnie wesprze Kacpra.
Zarządzanie firmową flotą to bardzo wymagające zadanie, szczególnie gdy jest ona sporych rozmiarów. Właściwa eksploatacja pojazdów, wyznaczanie odpowiednich ram czasowych na wykonanie zadań czy pilnowanie przeglądów i wymian zużytych elementów może być naprawdę nie lada wyzwaniem. Czy monitorowanie pojazdów przy pomocy GPS pomoże nam w lepszym zarządzaniu dostępnymi zasobami? Na czym polega system GPS dla firmowej floty pojazdów?
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyznom, którzy z terenu jednej z firm zajmującej się sprzedażą towarów ukradli akumulatory oraz paliwo.
Przed kilkoma miesiącami zachęcaliśmy do odwiedzenia niemal bliźniaczego obiektu – bunkru kolejowego w Konewce. I choć wiele między nimi podobieństw, to jednak jest jedna zasadnicza różnica. Bunkier w Jeleniu stoi zapomniany, w przeciwieństwie do obiektu w Konewce, który zagospodarowano i przygotowano tak, by turyści nie wyjeżdżali zawiedzeni.
Mija rok od agresji rosyjskiej na Ukrainę, przed którą w Polsce szukało schronienia blisko 10 milionów Ukraińców. Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej na wniosek Wojewody Łódzkiego wspierali służby odpowiedzialne za przyjęcie uchodźców na terenie województwa łódzkiego.
Jeden ze słuchaczy Strefy FM zwrócił uwagę na wystające z chodnika pręty tuż przy budynku dawnej restauracji Europa przy ul. Stronczyńskiego w Piotrkowie. Jego zdaniem, może tam dojść do tragedii i prosi o interwencję w tej sprawie. Okazuje się, że sprawa została zgłoszona do prokuratury przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.
W 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej zakończyła się kolejna edycja kursu walki w mieście. Przez kilka dni Terytorialsi szkolili się z technik poruszania się pomiędzy zabudowaniami w czasie wymiany ognia. Budowali też fortyfikacje i ćwiczyli ewakuację rannych. Zajęcia odbywały się przez całą dobę.
Losy wielu sulejowskich rodzin mogłyby się potoczyć zupełnie inaczej, gdyby 11 lutego 1941 r. hitlerowcy nie aresztowali prawie 70 osób w placówce Związku Walki Zbrojnej w Sulejowie. Wszyscy niestety zginęli w niemieckich obozach koncentracyjnych. W rocznicę tych tragicznych wydarzeń tradycyjnie sulejowianie oddali im hołd.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim oraz Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi zapraszają na wystawę czasową „UTRACONE–ODZYSKANE. Ciąg dalszy…”. Ekspozycja prezentuje najciekawszą część przedwojennej kolekcji pozaeuropejskich eksponatów etnograficznych dawnego Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Zabytki z tej kolekcji ilustrują życie i kulturę ludów zamieszkałych na terenach Afryki i Ameryki Południowej.