Na nietypowe uczczenie awansu Polaków do fazy pucharowej mistrzostw świata w piłce nożnej zdecydował się dyrektor piotrkowskiego TPS-u. Bogusław Łukaszewski, w związku z sukcesem naszych piłkarzy, ogłosił 1 grudnia dniem bez sprawdzianów, kartkówek, pytania przy tablicy - i co najważniejsze - bez ocen niedostatecznych.
Zdjęcie zatytułowane "Kamień pamięci" autorstwa Eweliny Jędruszek zajęło pierwsze miejsce w konkursie fotograficznym "Znane i nieznane miejsca pamięci trudnej historii Polaków w mojej okolicy", który został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim w ramach międzynarodowego projektu FARO, w którym nasz powiat bierze udział.
Ten mecz z reguły kończy rundę Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Tym razem z uwagi na przekładanie wcześniejszych kolejek spotkanie Barwilu-Omegi z Prym Galerią Wnętrz odbyło się 13 listopada, kiedy zawodnicy mają do rozegrania jeszcze po dwa mecze.
Ponad pięćdziesięcioosobowy chór, soliści, piękne recytacje i historyczne fakty przedstawione przez lektorów, a to wszystko w plenerze. Tak wyglądały obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej - Curie w Piotrkowie Trybunalskim.
Po dziesięciu kolejkach Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej organizowanej przez piotrkowski OSiR na prowadzeniu zespół Moszczenicy GG. Doświadczonych zawodników – w przeszłości często piłkarzy Włókniarza – goni Eko Luk. Dopiero trzecie miejsce zajmuje najbardziej utytułowana drużyna rozgrywek.
W związku z 38. rocznicą śmierci księdza Jerzego Popiełuszki w niedzielę w kościele oo. Bernardynów w Piotrkowie rozpoczęła się uroczysta msza święta odprawiona w intencji Ojczyzny oraz NSZZ "Solidarność". Po eucharystii przybyłe delegacje przeszły pod pomnik poświęcony bł. ks. Jerzemu Popiełuszce przy ul. Narutowicza, gdzie złożyły kwiaty.
15 października 1922 roku w Zamku Królewskim w Piotrkowie urządzono Muzeum. W przeddzień okrągłego jubileuszu przypominamy historię powstania tego niezwykłego dla Piotrkowa miejsca.
Kolejny weekend jesieni to seria dedykowana głównie dla pań, choć nie tylko. To też propozycje dla miłośników opowieści z historią w tle. Z pewnością z taką lekturą uda się w udany sposób spędzić kilka najbliższych wieczorów.
Przed budynkiem Mediateki 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim otwarta została wystawa plenerowa poświęcona Stanisławowi „Warszycowi” Sojczyńskiemu – nauczycielowi, konspiratorowi oraz jednemu z wielu, których dziś określamy mianem Żołnierzy Wyklętych.
Rekordowe zwycięstwo lidera, pierwsze potknięcie wicelidera, kolejna porażka mistrza - tak w wielkim skrócie wyglądała piąta kolejka Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej.