Advertisement

Zmarł płk pilot Jan Jąkała

ePiotrkow Wtorek, 07 lutego 20232
1 lutego 2023 zmarł płk pilot Jan Jąkała. Miał 93 lata. Pułkownik należał do seniorów lotnictwa Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. Pełnił także funkcję dyrektora ośrodka.
Fot. Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej Fot. Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej

Jan Jąkała urodził się w 1930 roku w Luboniu, koło Poznania. Był zasłużonym pilotem wojskowym i cywilnym, który od 1950 roku wylatał łącznie 1885 godzin. Absolwent Oficerskiej Szkoły Lotniczej w Dęblinie, żołnierz zawodowy, instruktor samolotowy, nauczyciel i dyrektor ośrodków lotniczych w Jeleniej Górze i Piotrkowie Trybunalskim.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 10 lutego 2023 r. o godz. 13:00 w kościele pw. Św. Floriana w Wirach koło Poznania. Po ceremonii pogrzebowej trumna złożona zostanie na pobliskim cmentarzu przy ul. Poznańskiej.

 

Fot. Jan Jąkała


Zainteresował temat?

5

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

:) ~:) (Gość)09.02.2023 12:01

Przesympatyczny człowiek. Cześć jago pamięci.

10


sympatyk ~sympatyk (Gość)07.02.2023 12:06

Cześć jego pamięci

80


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat