Jak przystało na dzień pełen żartów i zabawnych sytuacji przygotowaliśmy także odpowiednią propozycję książkową. Jest nią komedia kryminalna, ale przede wszystkim polecamy dziś dwa świetne tytuły, z którymi nie będziecie się nudzić. Oba kryminały były prezentowane w audycji „Książka na weekend” w radiu Strefa FM.
Szeroko pojęty przemysł od lat jest areną dynamicznych zmian i polem wprowadzania nowych technologii. Mimo tego kilka rozwiązań właściwie w ogóle nie zmienia się pod dziesięcioleci. Do tej grupy należą między innymi elektrozawory. Jakie zastosowanie znajdują i co jest przyczyną ich niesłabnącej popularności?
Co prawda kwestia tytułu mistrzowskiego została już rozstrzygnięta, ale w Amatorskiej Halowej Lidze Piłki Nożnej wciąż trwa walka o miejsca 2-5. Do końca rozgrywek jeszcze tylko dwie kolejki.
Z krajobrazu Piotrkowa znika rudera, która od kilkunastu lat szpeciła teren Starego Miasta. W poniedziałek rozpoczęła się rozbiórka pustostanu znajdującego się przy skrzyżowaniu ul. Pereca i Starowarszawskiej.
5,5 tys. zł brutto – tyle otrzymają od prezesa ZUS osoby, które od 1 marca br. do końca lutego przyszłego roku ukończą 100 lat i w związku z tym będą miały przyznane świadczenie honorowe. W województwie łódzkim może być 128 takich osób. Obecnie świadczenie honorowe pobiera w Łódzkiem 175 stulatków.
Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, ulokowane jest w jednym z najważniejszych w kraju zabytków architektury przemysłowej, jakim jest Biała Fabryka Ludwika Geyera. Trafić tutaj łatwo, wystarczy dotrzeć na ul. Piotrkowską. Łódzka placówka jest zarazem największym w Europie i unikalnym w skali świata muzeum poświęconym włókiennictwu. Prowadzi także działalność o charakterze naukowo-badawczym, kulturalnym i edukacyjnym.
Za sprawą warsztatów florystycznych do Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej zawitała wiosna. Udział w zajęciach wzięły przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich.
Po ogromnym sukcesie w miastach na całym świecie, takich jak: Los Angeles, Nowy Jork, Toronto, Las Vegas, Dubaj, Berlin czy paryskie muzeum „Atelier des Lumières”, przyszedł czas aby wielka sztuka w połączeniu z nową technologią zawitała do Łodzi!
Piotrkowscy przedsiębiorcy szukają oszczędności ze względu na wysokie ceny miejskiego ciepła oraz prądu. Przykładem może być Dom Handlowy Merkury, który od początku marca nie korzysta z ciepła dostarczanego przez elektrociepłownię. Właściciel obiektu postanowił skrócić sezon grzewczy.
Drewniany kościół cmentarny w Witowie powstał w 1835 r. w stylu barokowym. Jeszcze kilka lat temu odprawiano w nim msze święte, jednak upływ czasu dał się mocno we znaki tej zabytkowej drewnianej konstrukcji. Obecnie podejmowane są działania, które mają uchronić konstrukcję i wyjątkowe wnętrza kościółka.