Advertisement
artykuł sponsorowany

Rodzaje elektrozaworów i ich zastosowanie

Wtorek, 28 marca 2023
Szeroko pojęty przemysł od lat jest areną dynamicznych zmian i polem wprowadzania nowych technologii. Mimo tego kilka rozwiązań właściwie w ogóle nie zmienia się pod dziesięcioleci. Do tej grupy należą między innymi elektrozawory. Jakie zastosowanie znajdują i co jest przyczyną ich niesłabnącej popularności?
www.zawory.com.pl www.zawory.com.pl

Zawory elektromagnetyczne – jak działają?

Jak sama nazwa wskazuje elektrozawory, nazywane także zaworami elektromagnetycznymi, to specyficzny typ zaworów, które są sterowane za pomocą impulsów elektrycznych. Takie rozwiązanie pozwala na precyzyjne sterowanie przepływem medium i zautomatyzowanie wyposażonej w nie instalacji.

Rodzaje elektrozaworów i ich zastosowanie

Ze względu na duże możliwości jakie dają konstruktorom, zawory elektromagnetyczne znajdują szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Doskonale nadają się do instalacji przesyłających różne substancje. Mogą obsługiwać przepływ cieczy (np. olejów, wody) oraz gazów (w tym sprężonego powietrza).

Jako że zawory elektromagnetyczne należą do najważniejszych i najbardziej wszechstronnych elementów automatyki przemysłowej, są wykorzystywane w wielu branżach. Powszechnie używa się ich w zakładach działających w takich sektorach jak budownictwo, branża spożywcza, produkcja leków, synteza chemiczna, oczyszczalnie ścieków, myjnie lub systemy wodociągowe. Elektrozawory mogą też być stosowane w instalacjach ppoż i systemach smart home.

Duża różnorodność zastosowań wymusiła opracowanie różnych typów tych zaworów. Najważniejsze rodzaje elektrozaworów to:

  • elektrozawory bezpośredniego działania;

  • elektrozawory membranowe przeznaczone do odcinków o dużych przepływach i wysokim ciśnieniu.

Zawór elektromagnetyczny – gdzie kupić?

Prawidłowy dobór elektrozaworów jest zadaniem dość trudnym. Dlatego do ich zakupu warto wybierać dostawców gwarantujących nie tylko wysoką jakość elementów, ale też profesjonalne wsparcie w wyborze odpowiednich wariantów. Taką ofertę znajdziemy na https://www.zawory.com.pl/zawory-elektromagnetyczne,z,29.html. Na stronie możemy zaopatrzyć się również w zawory pneumatyczne, przepustnice, zasuwy i inne rodzaje armatury przemysłowej.


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat