To jest wojna o Polską wieś! - podkreślali rolnicy, którzy brali udział w proteście i blokadzie drogi krajowej w Srocku. Przyczyną protestu są obostrzenia wprowadzone w związku z pojawieniem się ogniska afrykańskiego pomoru świń w Kruszowie. Jak podkreślali uczestnicy zgromadzenia, sprzeciwiają się oni brakowi rządowego wsparcia dla hodowców trzody chlewnej w walce z wirusem ASF, co ich zdaniem doprowadzi do upadku wielu gospodarstw - szczególnie tych mniejszych.
W związku z planowanym na najbliższy wtorek (20 lipca) protestem rolników z AgroUnii, należy spodziewać się utrudnień i ograniczeń w ruchu na DK12 w Srocku. W proteście ma wziąć udział ok. 150 ciągników i bliżej nieokreślona grupa rolników niezmotoryzowanych. Nie wiadomo jeszcze dokładnie kiedy protest ma się rozpocząć, jak długo ma trwać, jaki ma mieć charakter i przebieg.
W piątek pod siedzibą Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Alejach Ujazdowskich odbyła się konferencja rolników z AgroUnii, do których dołączyli rybacy. Możemy spodziewać się protestów, które odbędą się także w naszym regionie.
Kilka dni temu w miejscowości Barkowice (gm. Sulejów) nad Zalewem Sulejowskim, na jednym z budynków powieszono baner z informacją "Tu powstanie chlewnia na 3000 świń". Wzbudziło to niepokój mieszkańców miejscowości, którzy postanowili działać. W piątek (18 czerwca) zorganizowali spotkanie, podczas którego podpisali petycję, zawierającą sprzeciw wobec realizacji tej inwestycji.
17 maja rozpoczął się protest uczniów w całej Polsce. Młodzi ludzie ubierają się na czarno, a elementem, który ma ich dodatkowo wyróżniać jest czerwona wstążka, przypięta do ubrania, plecaka lub po prostu zawiązana na nadgarstku.
Kilkudziesięciu przedstawicieli branży fitness, m.in. z Piotrkowa, zaprotestowało w Warszawie przeciwko zamrożeniu siłowni i braku możliwości prowadzenia treningów. Protest odbył się w formie happeningu, a dokładniej flash moba. W jednej z warszawskich galerii handlowych zebrała się grupa osób, która spontanicznie zaczęła... ćwiczyć.
Portal epiotrkow.pl oraz radio Strefa FM przerwały dziś na cztery godziny publikowanie najnowszych wiadomości oraz nadawanie regularnego programu, wspierając tym samym akcję "Media bez wyboru". W ramach tej inicjatywy stacje telewizyjne i radiowe, a także portale informacyjne w całym kraju wspólnie protestowały przeciwko decyzji rządu o wprowadzeniu olbrzymich opłat od reklam, które dotkną całą branżę medialną, a dla części jej przedstawicieli mogą oznaczać nawet upadłość.
'Grzeczne już byłyśmy" i "#ToJestWojna" takie hasła zapowiadały czwartkowy Piotrkowski Strajk Kobiet, ale na szczęście około 100-osobowa manifestacja w Rynku Trybunalskim przebiegła w pokojowej i spokojnej atmosferze. Piotrkowianie demonstrowali w związku z nocną publikacją wyroku dotyczącego aborcji przez Trybunał Konstytucyjny.
Z 11 złotych za osobę, opłata za odbiór odpadów w gminie Moszczenica wzrosła do 30 złotych za osobę. To efekt rozstrzygniętego przetargu i podpisanej na 3 lata umowy. Mieszkańcy sprzeciwiają się podwyżce stawek o ponad 270% i wystosowali do Urzędu Gminy petycję, którą podpisało ponad 600 osób. Chcą renegocjacji warunków umowy lub jej zerwania i ogłoszenia nowego przetargu. Władze gminy tłumaczą, że to nie jest możliwe.
W ramach protestu samorządów wyłączymy iluminację kilku miejsc - symbolicznie, bez zagrożenia dla bezpieczeństwa - przekazał w poniedziałek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.