Reklama

Rolnicy z AgroUnii zapowiadają strajk na ziemi piotrkowskiej

ePiotrkowRegion Sobota, 17 lipca 2021640857
W piątek pod siedzibą Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Alejach Ujazdowskich odbyła się konferencja rolników z AgroUnii, do których dołączyli rybacy. Możemy spodziewać się protestów, które odbędą się także w naszym regionie.
fot. PAP

"Źle się dzieje. Świnie chorują, rolnicy bankrutują, gospodarstwa upadają. Będą strajki!" - zapowiedział Michał Kołodziejczyk z AgroUnii. Pomimo deszczowej pogody przed siedzibą KPRM zebrało się kilku rolników, hodowców trzody chlewnej i przedstawiciele rybaków.

Rolnicy skarżyli się, że ze względu na wirus ASF nie mogą sprzedawać świń. "Jesteśmy w 30-dniowej kwarantannie. Nie możemy sprzedawać, a nasze chlewnie są przepełnione. Cena za kilogram jest znacznie niższa niż koszt produkcji" - powiedział Wiktor Kujawski, rolnik z powiatu piotrkowskiego. 

 

z"Dzisiaj rybacy i rolnicy mają wspólny problem. Jednym zabrania się hodować zwierzęta, a drugim zabrania się łowić ryby" - mówił Kołodziejczyk z AgroUnii. Dodał też, że we wtorek 20 lipca od godziny 8:00 traktory będą jeździły po drodze nr 12 między Piotrkowem a Tuszynem.

 

Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Autorka: Marta Stańczyk


Zainteresował temat?

5

7


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (57)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

BRAWO ~BRAWO (Gość)17.07.2021 16:33

Oby Wam się udało obronić polską rolniczą wieś, powodzenia.

1112


Ja ~Ja (Gość)20.07.2021 13:02

A kto na obecny rząd głosował???? za mało zapłacili za głosy? mają co chcieli!

10


Rudy ~Rudy (Gość)19.07.2021 20:17

Wiadomo jak to jest z chodowcami świń na wsi-jeden choduje i się bogaci a reszta wącha.....

01


Drabik ~Drabik (Gość)19.07.2021 12:15

To są konsekwencje polityki otwartych granic Unii Europejskiej. Napływ tanich towarów, często kiepskiej jakości ( chorób ). Przekażemy wam pieniądze, tylko musicie zaprzestać produkować itd.

22


Gghh ~Gghh (Gość)19.07.2021 12:08

I co jeszcze chcecie bogacze po 100 tys. Na miesiąc?!

31


Pisowiec ~Pisowiec (Gość)19.07.2021 07:57

Co ma PiS do chorych świń?Co do kwarantanny-Chciałby ktoś jeść mięso z chorej świni?

32


jojo ~jojo (Gość)17.07.2021 12:47

A na kogo głosowaliście? Za 2-3 lata dopiero zobaczycie coście narobili.Widać ,że nie macie szacunku dla przyszłego pokolenia.I kto wam będzie tyłki podcierał?Bo całe młode pokolenie wyjedzie za chlebem za miedzę.

1612


kiedy ~kiedy (Gość)17.07.2021 09:22

likwidacja hodowli trzody ,wkrótce coś wymyślą i zakaz bydła ,jest to czysta forma niszczenia naszego rolnictwa i przejmowanie ziemi ,koniec dla rolnika to widmo komornika i strata dorobku pokoleń ,pomyslec ze robi to rząd który poparli rolnicy ,dlatego konfederacja i kołodziejczyk ,czy to może następca śp. LEPPERA ? on dbał o rolników

115


ja moher ~ja moher (Gość)19.07.2021 06:33

Popieram Was ..... lecz to Wy, świadoma cała wieś, wybraliście "pis" na dwie kadencje i jest to co jest z Waszym poparciem.

40


Patrzący ~Patrzący (Gość)18.07.2021 23:40

Jak będziecie wracać z tych całych strajków to tylko nie zapomnijcie podjechać pod jakąś obwodową komisje wyborczą i jeszcze raz zagłosować na jedyną słuszną partię, tak jak zrobiliście to rok temu bo przecież to wlasnie polska wieś dała tyle głosów; a teraz macie żal do Pana Boga że interes nie idzie.

20