W okolicach przejścia dla pieszych na ulicy Koneckiej w Sulejowie zorganizowano w czwartek po południu protest. Mieszkańcy czasowo blokowali DK74.
Bezpieczeństwo na DK12 miało się poprawić, tymczasem niewiele się zmieniło. W 2018 roku padła obietnica budowy ścieżki rowerowej, zatok autobusowych, sygnalizacji świetlnej i przebudowy skrzyżowania w Poniatowie. Taką deklarację złożył ówczesny dyrektor łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Rok 2019 dobiega już końca, a żadna z tych inwestycji nie została przez pracowników GDDKiA zrealizowana.
Montaż iluminacji świątecznych w pasie dróg krajowych musi być każdorazowo analizowany przez zarządcę trasy. Iluminacje nie mogą bowiem utrudniać odczytania znaków lub oślepiać użytkowników dróg - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
W piątek rano na drodze krajowej nr 74 na tył zatrzymującego się przed pasami tira najechał inny samochód ciężarowy. Gdyby nie szybka i odpowiednia reakcja kierowcy tira, który nie odpuścił hamulca, mogłoby dojść do tragedii. Na "zebrze" było pięcioro dzieci z gminy Sulejów.
Rozpoczął się sezon grzewczy. Straże miejskie oraz inne uprawnione organy prowadzą kontrole palenisk na terenach miast naszego regionu. Interwencje podejmowane są m.in. w oparciu o zgłoszenia od mieszkańców i z inicjatywy własnej strażników.
Właściwie nie ma tygodnia, by w mediach nie pojawił się kolejny film, na którym widać jak samochód uderza w człowieka znajdującego się w pobliżu lub już na samym przejściu dla pieszych. Sam obraz przeraża i przynajmniej teoretycznie powinien odstraszać. Ale chyba tak nie jest.
Do niedzieli na drogach w całej Polsce będzie więcej patroli drogówki. Jak co roku, w pierwszych dniach listopada panuje wzmożony ruch, związany z podróżami na cmentarze. Działania policjantów mają poprawić w tym czasie bezpieczeństwo na drogach.
Początek listopada to czas kiedy znacznie częściej wybieramy się na cmentarze, by odwiedzać groby bliskich. Nierzadko wyjeżdżamy daleko od miejsca zamieszkania. Warto pamiętać o bezpieczeństwie podróżując samochodem. W tym czasie nie próżnują także przestępcy i częściej niż zwykle dochodzi do kradzieży oraz włamań. Mimo licznych patroli policji w pobliżu cmentarzy, należy również samemu zwrócić uwagę na własne bezpieczeństwo.
Ważne jest by być ogólnie ubezpieczonym od wszelkich wypadków, jednak nie każda polisa obejmuje również nasze wyjazdy za granicę, jak choćby te podczas urlopu. Co to ubezpieczenia turystyczne i kiedy jest odpowiedni czas, by w nie zainwestować?
Już 4 mln Polaków sprawdza oferty ubezpieczeń w internecie. Z danych firmy Punkta wynika, że statystycznie jest to mężczyzna w wieku 35+, mieszkaniec miasta do 100 tys. mieszkańców, który pracuje na etacie. Przybywa osób, które szukają w sieci ubezpieczenia skrojonego na miarę, które po prostu nie chcą przepłacać. Liczba internautów szukających oferty ubezpieczeń online wzrosła średnio dwukrotnie (porównanie pierwszego półrocza 2018 do tego samego okresu 2019).