Brak decyzji środowiskowej, brak pieniędzy i woli politycznej, kiełbasa wyborcza – to główne zarzuty, które wymienia się w kontekście budowy jednej z najważniejszych dróg w naszym regionie, czyli S12. Nadal nie ma alternatywy dla krajowej „dwunastki”, co przekłada się na dramat mieszkańców gminy Sulejów. Czy szanse na zrealizowanie tej inwestycji w ciągu najbliższych 5 lat maleją?
Warto wiedzieć, gdzie i jak sprawdzić, czy auto ma OC z kilku powodów. Może się zdarzyć na przykład, że sprawca ucieknie z miejsca zdarzenia i nie zostawi do siebie żadnego kontaktu. Czasami też kierowcy nie przyznają się do winy i odmawiają podania numeru polisy albo nie są w stanie, ponieważ są pod wpływem alkoholu. Na szczęście, znając numer rejestracyjny pojazdu, sam możesz sprawdzić OC sprawcy. W takich sytuacjach, należy również wezwać policję. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w poniższym artykule.
Namawiał w internecie dzieci do okaleczania się, a nawet samobójstwa. Tę niebezpieczną grę przerwali policjanci z Poznania. Zatrzymali na terenie powiatu bełchatowskiego 24-letniego obywatela Ukrainy, który organizował w sieci grę podobną do "Niebieskiego Wieloryba".
W 2019 r. doszło w Polsce do 7005 wypadków z udziałem pieszych, a w ich wyniku 793 osoby poniosły śmierć. Najczęstszą ich przyczyną było nieustąpienie przez kierowców pierwszeństwa na przejściach (63,1%). Jednocześnie piesi spowodowali 1879 wypadków, w których zginęły 372 osoby.
"Chroń siebie i bliskich", "Zostań w domu" - te i inne prośby do mieszkańców Piotrkowa kierują miejscowi policjanci za pomocą... banerów. Takie nietypowe ogłoszenie można od jakiegoś czasu zobaczyć na nieczynnym telebimie przy skrzyżowaniu Al. Kopernika i al. 3 Maja.
Sejmik Województwa Łódzkiego przyznał gminie Sulejów 2,5 mln zł na budowę kładki nad Pilicą. O projekcie rozmawiano podczas wtorkowej sesji.
Koło Gospodyń Wiejskich w Blizinie ubiega się o grant, by przeprowadzić warsztaty pieczenia chleba. A pomaga mu w tym Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej, który zadeklarował swoje partnerstwo w realizacji pomysłu.
Wkraczamy w drugi zapowiadany etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Po majówce otwarte zostaną centra handlowe, sklepy budowlane będą czynne w weekendy, a hotele wznowią działalność. To jednak nie koniec. Osoby chore powrócą do rehabilitacji, a biblioteki i instytucje kultury będą stopniowo otwierane po konsultacjach z sanepidem. Wprowadzone zostaną także zmiany w funkcjonowaniu przedszkoli i żłobków. Co jeszcze zmieni się po długim weekendzie majowym?
Mieszkańcy Piotrkowa coraz rzadziej stosują się do obowiązku noszenia maseczek - alarmują słuchacze radia Strefa FM. O stosowanie się do wytycznych sanepidu i ministra zdrowia apelował w środę o poranku w magazynie Magiel jeden ze słuchaczy. - Jedna trzecia mieszkańców Piotrkowa nie nosi maseczek – mówił.
Policjanci województwa łódzkiego będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców podczas zbliżającej się majówki, która – ze względu na stan epidemii – będzie szczególna. W tym roku funkcjonariusze sprawdzać będą również przestrzeganie ograniczeń związanych z zagrożeniem. - Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz zachowaniu odległości 2 metrów pomiędzy osobami – apelują policjanci.