Osobę idącą wzdłuż torów potrącił pociąg. Do zdarzenia doszło w okolicach ulicy Częstochowskiej w Piotrkowie Trybunalskim ok. godz. 18.40.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do zapoznania się z najnowszą wystawą, stworzoną z okazji 111 rocznicy powstania tej instytucji. W związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego o czasowym zamknięciu instytucji kultury dla zwiedzających wystawa dostępna jest na parkanie Muzeum.
Starania Urzędu Gminy, by uporządkować i zagospodarować centrum Czarnocina przyniosły wymierny efekt. Kilka dni temu w Łódzkim Urzędzie Marszałkowskim wójt Roman Miksa, skarbnik gminy Krystyna Lula i wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba podpisali umowę na dofinansowanie budowy Centrum Edukacji Ekologicznej EKOSFERA.
Zakładam, że nowe środki pomocowe dla branży fitness zostaną uruchomione w styczniu - mówił we wtorek podczas posiedzenia komisji sejmowej wiceminister rozwoju, pracy i technologii Marek Niedużak. Zastrzegł, że ostateczny kształt wsparcia wymaga uzgodnień z Brukselą.
Dni Honorowego Krwiodawstwa obchodzimy w Polsce w dniach 22 – 26 listopada od 1972 r. Z tej okazji Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Piotrkowie Trybunalskim składa wszystkim honorowym dawcom krwi, pracownikom Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa życzenia zdrowia, szczęścia oraz pomyślności, zapraszając jednocześnie do udziału w kolejnych zbiórkach krwi, które w listopadzie odbędą się w naszym regionie.
Po tragedii, do której doszło w niedzielę we Włodzimierzowie, pomoc do poszkodowanej rodziny płynie z każdej strony. Na portalu zrzutka.pl udało się już zebrać ponad 84 tys. zł. Pomagają też gmina Sulejów i Starostwo Powiatowe w Piotrkowie.
Przed Urzędem Miasta stanął namiot, w którym klienci będą mogli poczekać na wizytę w magistracie. Poczekalnia będzie funkcjonowała w okresie jesienno-zimowym.
Od soboty (14 listopada) na stronie www.szlachetnapaczka.pl dostępna jest już lista osób i rodzin, którym można pomóc, wraz z opisami ich potrzeb. Już teraz można rozpocząć przygotowanie dla nich świątecznej paczki.
Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja” od lipca pod numerem 600 100 260 prowadzi telefon interwencyjny w sprawie zaginionych dzieci – Linia Nadziei (projekt współfinansowany przez MSWiA). W Polsce w zeszłym roku zaginęło prawie 3 tysiące dzieci do 17. roku życia. Teraz w czasie epidemii, gdy większość Polaków pracuje zdalnie, a dzieci uczą się w domu, niestety dochodzi do eskalacji konfliktów rodzinnych. Skutki mogą być tego różne, szczególnie narażona jest młodzież, która może podejmować ucieczki z domu.
Mają maseczki, rękawiczki, środki do dezynfekcji, mają miejsce do odbywania kwarantanny, do tego nie wypuszczają z placówki swoich podopiecznych. Tak w warunkach epidemii radzą sobie w piotrkowskiej noclegowni.