Advertisement

Kamil Durczok częściowo przyznał się do winy (GALERIA)

ePiotrkow Środa, 27 stycznia 2021882263
Przed piotrkowskim Sądem Rejonowym rozpoczął się proces Kamila Durczoka, który 26 lipca 2019 roku spowodował po pijanemu wypadek na budowanej autostradzie A1. Miał wtedy 2,6 promila.

Ładuję galerię...

Były dziennikarz został oskarżony o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu i sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym za co grozi mu kara do 12 lat więzienia. Przed sądem przyznał się tylko do jednego z zarzutów.
- Wysoki sądzie, przyznaję się do popełnienia czynu z artykułu 178a paragraf 1, czyli do prowadzenia samochodu po alkoholu, ale nie przyznaję się do czynu z artykułu 174 paragraf 1, czyli do sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym - powiedział Kamil Durczok w odpowiedzi na akt oskarżenia.

 

Durczok wnioskował początkowo o utajnienie rozprawy, na co sąd się nie zgodził. Po wznowieniu posiedzenia oskarżony postanowił skorzystać z odmowy składania wyjaśnień, twierdząc, że na pytania policji i prokuratury odpowiedział wyczerpująco tuż po wydarzeniach sprzed 18 miesięcy.

 

- Od tamtych wydarzeń minęło już tyle czasu, że nie chciałbym wprowadzić wysokiego sądu w błąd. Podtrzymuję wszystkie wyjaśnienia, które złożyłem bezpośrednio po tym zdarzeniu. A składałem wyjaśnienia wyczerpujące, obszerne, odpowiadałem na pytania zarówno policji, jak i prokuratury, czasami uzupełniając zresztą wiedzę organów ścigania o to, co się tam wydarzyło. W związku z tym nie chciałbym odpowiadać na pytania sądu - powiedział po czym wygłosił jedynie oświadczenie, w którym przeprosił i wyraził skruchę.

 

- Chciałem powiedzieć, że półtora roku temu zdarzyło się tak, że wsiadłem za kierownicę po wypiciu alkoholu. I dzisiaj, z całą ostrością i całą wyrazistością dociera do mnie fakt, jak bardzo niewytłumaczalne, a przede wszystkim nie do usprawiedliwienia, było to zdarzenie. To się zwyczajnie nie miało prawa zdarzyć, ale się jednak zdarzyło. Ja dzisiaj stoję przed wysokim sądem ze świadomością tego, że za to co zrobiłem muszę ponieść karę, powinienem ponieść karę i tę karę poniosę. Jednocześnie chciałem zwrócić uwagę wysokiego sądu na to, że od lipca 2019 roku, czyli od momentu kiedy to wszystko się wydarzyło, w moim życiu wiele się zmieniło. Przede wszystkim ze względu na to, co obiecałem wtedy i powiedziałem publicznie. Podjąłem terapię. Każdy kto miał do czynienia z tego typu procesem - eksperci, terapeuci, pacjenci - wiedzą doskonale, że to proces długi, ale najważniejsze, żeby się rozpoczął. On potrwa pewnie jeszcze długo. Będzie trwał. Chcę też powiedzieć, to w mojej opinii ważne, że od tamtego momentu chciałem przeprosić i przepraszam wszystkich tych, którzy moim zachowaniem poczuli się, tak najnormalniej w świecie, zbulwersowani albo wzburzeni i to w sposób całkowicie usprawiedliwiony. Nie myślę tylko o tych, którzy mnie krytykowali po tym co się wydarzyło. Myślę także o tych, których po prostu zawiodłem. Myślę o moich bliskich, o moich przyjaciołach, myślę też wreszcie o moich widzach czy czytelnikach. Na moje konta społecznościowe wpłynęły setki, jeśli nie tysiące bardzo ostrych, czasami obraźliwych głosów oburzenia. Jak powiadam - całkowicie uzasadnionego. Na każdy z tych głosów wysoki sądzie starałem się odpowiedzieć indywidualnie. Odpisując, prosząc o wybaczenie i przepraszając jednocześnie. Dzisiaj także, korzystając z obecności mediów na tej sali, jeszcze raz bym chciał powiedzieć przepraszam - powiedział Kamil Durczok.

 

Na początku rozprawy w sądzie nie było jeszcze świadków zdarzenia, dlatego sędzia Małgorzata Krupska-Świstak zarządziła przerwę do godz. 11.00. Po niej na sali pojawili się niemal wszyscy wezwani na 27 stycznia świadkowie i rozpoczęli składanie zeznań. Dwie osoby nie stawiły się na przesłuchanie, wobec czego sędzia odroczyła rozprawę. Ciąg dalszy zeznań świadków 17 marca tego roku.

 

Przypomnijmy - Kamil Durczok został oskarżony o prowadzenie swojego BMW X6 M w stanie nietrzeźwości. Po tym jak 26 lipca 2019 roku wjechał na autostradzie A1 w plastikowe pachołki, które uszkodziły inny pojazd, został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Miał 2,6 promila. Prokurator postawił też byłemu dziennikarzowi zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Takie oskarżenie wiąże się z perspektywą spędzenia za kratami nawet 12 lat.


Zainteresował temat?

3

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (63)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_gość 77 ~gość_gość 77 (Gość)28.01.2021 21:13

Karę to on już poniósł. Zobaczcie ile nachlanych ludzi jeździ, przy czym zdarzają się nie stety wypadku śmiertelne i nie są tak linczowania jak Kamil Durczok. Ma w sobie na tyle honoru i odwagi, że wielokrotnie przeprosił za swój błąd od samego początku. Inne osoby dostają za takie przestępstwa karę grzywny, a jemu chcą dać 12 lat. Bez przesady... A najważniejsze jest to że przyznał się do alkoholizmu i się leczy. Nie wiele osób potrafi wyjść z tego nałogu

12


97-300 97-300ranga27.01.2021 20:44

Kara powinna być dłuuuuga i uciążliwa.

94


gość_mi ~gość_mi (Gość)28.01.2021 20:07

Nieodpowiedzialny ochlapus

21


gość_antydurczok ~gość_antydurczok (Gość)28.01.2021 13:39

Celebryta z TVN liczy na niezawisłego antypisowca sędziego i może się udać nie siedzieć. Zamknąć gnojka w mamrze gdzie może kontynuować wzmożoną terapię bo nikt mu nie będzie przeszkadzał.

51


gość_jestem za ~gość_jestem za (Gość)27.01.2021 22:04

Powinien trafić do więzienia.
2.6 to ledwo co na nogach stał i proszę nie pisać durnych komentarzy że ja to ze szwagrem mieli po 4 i to.
Niestety sprawiedliwości nie ma i ten pseudo celebryta się z tego wywinie . Zwykły obywatel już by gnil w więzieniu A ten pijak , łajdak mógł przecież kogoś zabić.

61


gość_icek ~gość_icek (Gość)28.01.2021 09:37

Bez przesady napił się i od razu 12lat

14


gość_unej ~gość_unej (Gość)28.01.2021 06:13

Udaje męczennika

62


gość_wolf ~gość_wolf (Gość)27.01.2021 19:59

Niewiem czy ktoś kto pisze że to był wypadek to wogule zna Prawo o Ruch Drogowym bo to była zwykła kolizja według Prawa ktoś myli pojęcia proszę poczytać przepisy

58


armi ~armi (Gość)27.01.2021 20:04

durczokowi się należy chociażby za jak się pastwił na debacie z śp LEPPEREM ,dożywocie

112


Ziobro_Light ~Ziobro_Light (Gość)27.01.2021 22:20

Jakiego więzienia ludzie odbierają życie innemu człowiekowi i nie trafiają do wiezięnia.Kara powinna być adekwatna do czynu,jeśli byśmy wszystkich pijanych kierowców zamykali to więzień musiało by być porównywalnie z Biedronkami

70


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat