Według danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z egzaminu z języka polskiego w 2021 roku, ósmoklasiści uzyskali średnio 60% punktów możliwych do zdobycia. Gorzej poszła matematyka, bo średni wynik to 47% punktów. A jak w tym roku wypadły szkoły z Piotrkowa? Sprawdźcie wyniki we wszystkich szkołach z naszego miasta
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza w ramach akcji "BAW SIĘ LATEM" dzieci i młodzież z Piotrkowa Trybunalskiego w wieku 7-15 lat na bezpłatne warsztaty artystyczne.
Władze powiatu piotrkowskiego oraz samorządy Sulejowa i Wolborza przekazały finansowe wsparcie na funkcjonowanie patroli ponadnormatywnych policji i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W poniedziałek nad Zalewem Sulejowskim podpisano porozumienie w tej sprawie.
Dla ponad 360 tys. uczniów VIII klas szkół podstawowych z 12,7 tys. szkół w kraju we wtorek pisemnym egzaminem z języka polskiego rozpocznie się trzydniowy egzamin ósmoklasisty. Przeprowadzany będzie w reżimie sanitarnym.
Tłumy piotrkowian uczestniczyły w nabożeństwie żałobnym i ostatniej drodze Elżbiety Łągwy-Szelągowskiej. Oprócz rodziny i bliskich, wieloletnią dyrektor MOK-u żegnali przedstawiciele najważniejszych miejskich instytucji, ludzie kultury oraz przede wszystkim jej wychowankowie, którzy zgodnie podkreślali, że dla piotrkowskiej kultury jest to "koniec epoki".
Obowiązki tymczasowej dyrektor powierzył Elżbiecie Jarszak prezydent Krzysztof Chojniak po śmierci dotychczasowej dyrektor Elżbiety Łągwy-Szelągowskiej, która odeszła 7 maja. Zarządzenie prezydenta w tej sprawie weszło w życie z dniem 10 maja.
Nie żyje Elżbieta Łągwa-Szelągowska, wieloletnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie. Miała 60 lat.
Wreszcie jest okazja aby spotkać się w plenerze. Już 1 czerwca w ramach pikniku, z okazji Dnia Dziecka w Sulejowie, odbędzie się finał konkursu recytatorsko-aktorskiego poświęconego twórczości Juliana Tuwima.
Łódzkie Technikum Automatyki i Robotyki zaprasza uczniów szkół podstawowych na bezpłatną powtórkę z matematyki. Zajęcia będą odbywały się online w soboty, aż do 22 maja (z pominięciem 1 maja). Dwie pierwsze lekcje zgromadziły przed komputerami blisko 500 uczniów. Kolejna już dziś (24 kwietnia), o 12.00.
Zachwycamy się świetnie dopracowanymi fabułami zagranicznych autorów, jak Steven King, Harlan Coben czy Jo Nesbo, a tymczasem mamy wśród rodzimych autorów równie mistrzowskich powieściopisarzy. „Amok” zaskakuje jeszcze bardziej niż dwie poprzednie książki w trylogii Izabeli Janiszewskiej, a finałowy tom przedstawiający losy uczniów L.O. im. Freuda wywołuje ciarki podczas czytania. W obu przypadkach aż szkoda, że to już koniec, bo czytelnik pozostaje z niedosytem. Dlatego trzecia propozycja to „coś lekkiego”, nie tylko dla młodzieży.