W dzisiejszych czasach, media społecznościowe stają się coraz bardziej popularne, a TikTok jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się aplikacji wideo. Dla wielu użytkowników zwiększenie liczby TikTok obserwacje jest kluczowym czynnikiem sukcesu, ponieważ pozwala na dotarcie do większej liczby osób i zwiększenie popularności swojego profilu.
„Kobiecość zdobna i wystrojona” - to tytuł wystawy piotrkowskiej artystki Agnieszki Illinicz-Kiełkiewicz, którą można już oglądać w budynku mediateki. Piątkowy wernisaż zgromadził bardzo wiele osób, które usłyszały mnóstwo ciekawostek na temat prac artystki.
"Granice barw" to tytuł intermedialnej wystawy fotograficznej, która w marcu będzie można oglądać w budynku piotrkowskiej mediateki. Autorem tej prezentacji jest Marek Lapis.
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim uczciła rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Jej pracownicy wraz z gośćmi świętowali w ten sposób Dzień Nauki Polskiej. Rok 2023 obchodzimy jako rok Mikołaja Kopernika. Dlatego też większość aktywności, zadań i zagadek była związana właśnie z nim.
"Wielka Feta u Kopernika" pod taką nazwą w najbliższą sobotę w piotrkowskiej mediatece odbędzie się festyn dla całych rodzin. Z okazji Dnia Polskiej Nauki czekać będzie wiele ciekawych wydarzeń.
"Wiek Adaline" to propozycja kina Piksel na najbliższą sobotę. To melodramat opowiadający niezwykłą historię kobiety, która w wyniku wypadku przestaje się starzeć.
Minicentrum nauki do samodzielnego eksperymentowania można już odwiedzać w piotrkowskiej Mediatece 800-lecia. Miniphänomentę, bo tak nazywa się ta wyjątkowa wystawa, oficjalnie otwarto w środowe popołudnie.
Miniphäenomenta to niezwykle tajemnicza nazwa nowej wystawy, którą będzie można zwiedzać w Mediatece 800-lecia. Ta niezwykła wystawa będzie także minicentrum nauki do samodzielnego eksperymentowania.
Film "Wiek Adaline" reż. Lee Toland Krieger. Seans 11 lutego (sobota), o godz. 17:00.
Spotkanie autorskie z Danielem Warzochą odbyło się we wtorek (24.01.2023) w Mediatece 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim. To przy okazji promocji jego książki "Piotrków Trybunalski w PRL. Życie miasta w latach 1945-1989". Autor zdradził, że wśród źródeł, z których korzystał podczas tworzenia publikacji, była lokalna prasa, ale i ustne przekazy rozmówców, którzy wspomnieli dla niego czasy PRL-u.