Czy można wygrać 7:0, a następnie przegrać aż 0:5? Okazuje się, że można. Taką huśtawkę formy zademonstrowali na przestrzeni tygodnia piłkarze PEUK-Roki. W poprzedniej kolejce rozgromili 7:0 zespół Browarów, aby w następnym meczu ulec Drewmalowi 0:5.
Jechał wężykiem dlatego zablokowali mu drogę. Do obywatelskiego zatrzymania doszło w Wiadernie.
Gmina Wola Krzysztoporska rozstrzygnęła przetargi na wykonanie elewacji zewnętrznej wolskiej strażnicy oraz Domu Ludowego w Kacprowie.
Pełny amfiteatr bawił się przy muzyce zespołu Elektryczne Gitary, który był gwiazdą drugiego dnia święta miasta.
Już dziś mieszkańcy bloku przy ul. Łódzkiej 35 A zamkną bramkami drogę wyjazdową na ul. Łódzką, z której korzysta całe osiedle Wysoka-Łódzka. Mają do tego prawo, bo droga jest na gruncie ich wspólnoty mieszkaniowej i mają też zgodę magistratu, który nie mógł nie zgodzić się na zamknięcie prywatnego terenu.
Jak mówi Zbigniew Inowłodzki z bloku 35 A, tzw. kolejowego, sąsiedzi ciągle go pytają, kiedy słupki zostaną wkopane, wszyscy mają bowiem dość samochodów, które od lat przejeżdżają pod oknami w szczycie niemal dotykając balkonu na parterze.
Mieszkaniec miejscowości pod Tomaszowem, cierpiący na zaawansowany gościec, został odesłany z kwitkiem z piotrkowskiego Szpitala Wojewódzkiego, mimo że dostał pilne skierowanie na oddział reumatologiczny. Choremu powiedziano, że kolejka oczekujących jest tak długa, że nawet go do niej nie dopiszą. Zdaniem NFZ, to niedopuszczalne.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim włączyli się w kampanię informacyjną pod hasłem „Pilnuj drinka” zainicjowaną przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Akcja skierowana jest głównie do osób młodych uczęszczających do dyskotek, klubów i innych lokali rozrywkowych, które mogą się stać potencjalnymi ofiarami przestępstw.
Kilkuletnia pielęgnacja i systematyczne upiększanie terenu rekreacyjnego nad zbiornikiem w Czarnocinie poszło na marne. Urząd Gminy nie nadąża w naprawach tego, co dewastują wandale - przyznaje Barbara Sabat, sekretarz gminy.
„Proszę państwa, 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm” obwieściła dzień po pierwszych prawie wolnych wyborach parlamentarnych aktorka Joanna Szczepkowska. A był to okres szczególny. Jak wtedy wyglądał Piotrków Trybunalski? Czy, jak twierdzi większość, był to czas radości z nadchodzących przemian i oczekiwania na prawdziwą wolność? Czy może także obaw i odwracania wszystkiego „do góry nogami”?
4 czerwca 1989 roku odbyły się pierwsze w powojennej historii Polski częściowo wolne wybory do Sejmu oraz całkowicie wolne do przywróconego Senatu. Zakończyły się zwycięstwem opozycji startującej jako Komitet Obywatelski „Solidarność”.
Klęskę poniosła strona rządząca, której udało się zdobyć tylko 5 miejsc w Sejmie (w pierwszej turze). Klęskę przez wielu oczekiwaną, ale dla wielu klęskę zupełnie niespodziewaną.
Nie. To nie jest notatka z wyjazdu lokalnym notabli i źle rozpisanej delegacji. Nie będzie o piotrkowskim stoliku na tej czy innej wystawie. Będzie o skardze do Trybunału Praw Człowieka.