Ministerstwo energetyki rozważa budowę w Polsce dwóch elektrowni atomowych. Jedna miałaby powstać na północy kraju, druga w Bełchatowie. Obie inwestycje miałyby zostać zrealizowane do 2043 roku. O sprawie napisała środowa „Rzeczpospolita”.
W piątek 18 stycznia w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się uroczystość wręczenia Pawłowi Śpiewakowi aktu mianowania na kolejny stopień wojskowy w korpusie oficerów.
Deskorolka elektryczna to dwukołowy, dwuśladowy pojazd, popularnie nazywany hoverboardem. Urządzenie porusza się przy pomocy silnika akumulatorowego, dzięki któremu jest w stanie pokonać kilkanaście kilometrów na jednym ładowaniu. To gadżet, który cieszy się coraz większą popularnością, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Jak model deskorolki elektrycznej wybrać i jak na niej jeździć? O tym więcej w dalszej części tego artykułu.
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek 7 stycznia przed godziną 10 na terenie Elektrowni Bełchatów. 47-letni mężczyzna nie przeżył upadku z wysokości.
Mówiąc o meblach kolonialnych, warto pamiętać, iż kolonie europejskie były na całym świecie. Przywożono je więc m.in. do Francji, Holandii, a przede wszystkim do Wielkiej Brytanii, będącej największym kolonizatorem. Typowe meble kolonialne to wielkie szafy, masywne komody, imponujących rozmiarów biurka itd, często posiadające rzeźbienia i ażury.
Sprawdź, gdzie w czasie Bożego Narodzenia szukać pomocy lekarskiej.
Uroczystością, o podniosłym charakterze, która już na stałe wpisała się w kalendarz gminy Aleksandrów, jest spotkanie opłatkowe organizowane dla mieszkańców. Radosna i rodzinna atmosfera towarzyszyła gminnemu spotkaniu wigilijnemu, które w tym roku odbyło się 16 grudnia w sali gimnastycznej w Dąbrowie nad Czarną.
Spotkanie opłatkowe dla seniorów zostanie zorganizowane w gminie Aleksandrów. Wigilia odbędzie się 15 grudnia o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej w Dąbrowie nad Czarną.
Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Stara zakończona. Kila dni temu odbył się odbiór techniczny budynku, w którym uczestniczyli - poza mieszkańcami - władze samorządowe, wykonawcy i inspektorzy nadzoru.
Sąd Okręgowy w Piotrkowie częściowo uwzględnił apelację oskarżonego lekarza Jacka S. i utrzymał w mocy jedynie karę roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na trzy lata oraz 4500 zł grzywny. W pierwszej instancji orzeczono również roczny zakaz wykonywania zawodu, ale z uwagi na długoletnią praktykę lekarską i dobrą opinię Jacka S. sąd postanowił od tej kary odstąpić.