PGE Dystrybucja poinformowała o kolejnych planowanych wyłączeniach prądu. Bez energii elektrycznej w najbliższych dniach będą sobie musieli poradzić m.in. mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego i gminy Moszczenica. Problemy pojawią się jednak także w kilku innych gminach.
Leki z osocza, będącego jednym ze składników krwi, to jedyna gwarancja nie tylko zdrowia, ale i życia dla setek tysięcy ludzi, a zapotrzebowanie na nie rośnie. W ostatnich latach byliśmy świadkami kryzysów z dostępem do tych terapii. Jedyny sposób na to, aby nie dochodziło do dramatu, jest zwiększenie dawstwa osocza oraz możliwości jego przetwarzania. To kierunek, w którym Polska chce zmierzać w najbliższych latach.
Będzie trzeci przetarg na prąd dla samorządów z naszego regionu. Z grupy zakupowej wyłączyły się jednak gmina Sulejów oraz piotrkowskie spółki: Elektrociepłownia oraz Wodociągi i Kanalizacja.
Uroczyste obchody jubileuszu 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie nad Czarną, odbyły się w gminie Aleksandrów. Na początek świętujący wzięli udział w eucharystii, po której, przy akompaniamencie orkiestry dętej OSP Żarnowica, odbył się przemarsz pododdziałów oraz zaproszonych gości na plac przy remizie strażackiej. Tam złożony został meldunek o gotowości pododdziałów do rozpoczęcia uroczystego apelu z okazji 100-lecia OSP. Następnie wciągnięto na maszt flagę państwową, a przybyłych gości powitali wójt gminy Aleksandrów Paweł Mamrot oraz prezes OSP w Dąbrowie nad Czarną dh Michał Nejman.
Magia Pilicy, to nazwa projektu polegającego na stworzeniu szlaku turystycznego wzdłuż rzeki, który zrealizowany został przez Gminy Sulejów i Aleksandrów. Długość sulejowskiego odcinka wynosi dokładnie 5,04 km. Na terenie gmin Sulejów i Aleksandrów utwardzono kilka dróg, powstały też miejsca obsługi rowerzystów, w których będzie można odpocząć i sprawdzić przebieg całej trasy oraz parking.
Motory dla dzieci stają się coraz popularniejszym produktem na rynku zabawek dla najmłodszych. Co ciekawe, wzbudzają one nie tylko ogromne zainteresowanie każdej z pociech, ale także coraz chętniej interesują się nimi także i rodzice. Głównie wynika to z faktu poszukiwania idealnego pomysłu na urodziny, Dzień Dziecka, czy nawet i na imieniny. Niemniej jednak zabawki te wzbudzają także wiele kontrowersji i obaw związanych głównie z bezpieczeństwem naszych maluchów. Kiedy jest więc odpowiedni moment na zakup pierwszego, elektrycznego jednośladu?
Nauka elektroniki i programowania z robotem? A może matematyka z klockami LEGO? Właśnie takich angażujących rozwiązań potrzebuje nowoczesna szkoła. Taką placówką staje się właśnie Szkoła Podstawowa im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie, gdzie w ramach Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości za kwotę 97.800 zł kupiono wiele interesujących pomocy naukowych.
Na rynku znajdziesz mnóstwo modeli hulajnóg elektrycznych, od tych najprostszych, po te wyposażone w komputer pokładowy czy tempomat. Zakup powinien być więc podyktowany indywidualnymi potrzebami konkretnego użytkownika.
Samorządy z naszego regionu, tworzące grupę zakupową, unieważniły drugi przetarg na dostarczanie energii elektrycznej. W przyszłym tygodniu zapadną dalsze decyzje odnośnie kolejnego konkursu ofert.
W najbliższą niedzielę (18.09.2022) odbędzie się ostatnia już w tym roku Piotrkowska Giełda Staroci. XI edycja tego przedsięwzięcia, podobnie jak w poprzednich latach, organizowana jest przez Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim oraz Piotrkowski Klub Kolekcjonera.