Niezwykle ważne spotkanie urologów odbyło się w weekend w Piotrkowie. Do hotelu Mercure przyjechali lekarze z całego województwa łódzkiego.
Do naszej redakcji dotarły informacje, że w Piotrkowie może pojawić się problem z leczeniem neurologicznym. W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika w Piotrkowie prawie wszyscy lekarze pracujący na oddziale neurologii złożyli wypowiedzenia. Co dalej?
W szpitalu przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie jest problem ze zrobieniem USG. Powód: brak lekarzy. Kolejka rośnie, ale przedstawiciele placówki podkreślają, że już niedługo sytuacja się poprawi.
Sześć osób, w tym czworo lekarzy zatrzymanych przez CBA w sprawie nieprawidłowości przy refundacji środka dietetycznego dla niemowląt. Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim.
Średnio jeden na trzech lekarzy doświadcza wypalenia zawodowego, problem ten szczególnie zauważalny jest wśród chirurgów czy osób pracujących w POZ. O tym, w jaki sposób wypalenie zawodowe przekłada się na relacje lekarz-pacjent dyskutowano na konferencji „Zespół wypalenia zawodowego w świecie lekarzy”.
Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie prowadzi dwa śledztwa przeciwko urzędowym lekarzom weterynarii, których podejrzewa się o wystawianie fałszywych świadectw zdrowia trzody chlewnej w zamian za korzyści majątkowe.
Prawie 200 zaświadczeń potrzebnych do otrzymania zatrudnienia za granicą pobrali lekarze w okręgowych izbach lekarskich w pierwszym kwartale tego roku. To rekord – mówi PAP prezes Naczelnej Rady Lekarskiej (NRL) prof. Andrzej Matyja.
Chcemy czasowo znieść limity przyjęć do wszystkich specjalistów; rozwiązanie miałoby obowiązywać od kwietnia, co najmniej do końca roku – zapowiedział w rozmowie z PAP minister zdrowia Adam Niedzielski.
Od kilku tygodni w Woli Krzysztoporskiej wzrasta gwałtownie liczba zachorowań na COVID-19. Wymusza to na wszystkich mieszkańcach wzmożoną ostrożność. Lekarze z poradni w Woli Krzysztoporskiej podpowiadają, jak w tych trudnych warunkach możemy wspólnie usprawnić obsługę chorych, także tych chorujących przewlekle, którzy regularnie potrzebują recept na swoje leki.
Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Koszty testów pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia.