Jeśli nie chcesz stracić grobu bliskiej osoby musisz co dwadzieścia lat uiszczać odpowiednią opłatę za utrzymanie miejsca pochówku. Piotrkowski cmentarz rzymskokatolicki należy do Kurii Archidiecezji Łódzkiej i to właśnie ona pobiera od zainteresowanych prolongatę za grób. Jest tylko jeden problem – wpłatę musisz dokonać osobiście w kancelarii cmentarza, najlepiej gotówką (a przypomnijmy, że to kwota rzędu 2500 zł), ewentualnie osobiście kartą. Wpłata przelewem lub blikiem nie wchodzi w grę.
W świecie biznesu, gdzie pierwsze wrażenie może decydować o sukcesie lub porażce, prezencja odgrywa kluczową rolę. Jednym ze sposobów na wyróżnienie się i jednocześnie wzmocnienie tożsamości marki jest inwestycja w eleganckie koszule z nadrukiem. Przedsiębiorcy, którzy dbają o wizerunek swojego zespołu, powinni niezwłocznie rozważyć ten krok i zacząć wzmacniać swoją markę profesjonalną odzieżą. Oto pięć najważniejszych cech, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze takich koszul.
W czwartek (25.07.2024) w Barkowicach Mokrych odbyła się uroczystość z okazji 80. rocznicy Akcji Burza oraz koncentracji żołnierzy 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej Ziemi Piotrkowsko-Opoczyńskiej. Zgromadzeni goście mogli zobaczyć odświeżony pomnik, który od 30 lat przypomina o wydarzeniach z 1944 roku. Uroczystości towarzyszyła inscenizacja historyczna oraz rajd do Leśnej Osady w Kole pod hasłem "Pościgówka 2024".
Powołano Radę Naukową Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Odpowiednie porozumienie zostało zawarte w piątek 26 lipca między miastem Piotrków, Akademią Piotrkowską i UTW. Rada jest ciałem społecznym.
Po zarwaniu się konaru dębu w zeszły poniedziałek (15.07.2024) bliscy zmarłych, których pomniki znajdowały się pod drzewem, żyli w niepewności - kto zapłaci za remont nagrobków? Po pierwszym spotkaniu w kancelarii cmentarnej usłyszeli szokującą wiadomość "ubezpieczenie cmentarza nie obejmuje zniszczeń nagrobków". W czwartek (26.07.2024) doszło do spotkania z kierownikiem cmentarza, ten zapewnił piotrkowian - pomniki będą wyremontowane na koszt cmentarza. Jednak poszkodowani dalej obawiają się, że spadające gałęzie wyrządzą krzywdę nie tylko nagrobkom, ale również ludziom odwiedzającym cmentarz.
W czwartek 25 lipca na rzece Pilicy odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło miłośników kajakarstwa z całego kraju. 349 kajaków i ponad 700 osób wzięło udział w największej paradzie kajakowej, ustanawiając tym samym nowy rekord Polski. Uczestnicy popłynęli na odcinku rzeki pomiędzy Kurnędzem a Sulejowem.
Na obiektach sportowych w całej Polsce trwają wakacyjne zajęcia organizowane dzięki programowi Aktywna Szkoła. W oparciu o trzy uzupełniające się filary programu powstała kompleksowa oferta, która umożliwia aktywizację wszystkich grup wiekowych z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury sportowej. Animatorzy i szkoły mogą już dziś planować nadchodzący aktywny rok szkolny. Wszystko dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki zarówno na zajęcia sportowe, jak i zakup nowego sprzętu.
Grażyna Łobaszewska, polska wokalistka i kompozytorka znana z takich utworów jak "Czas nas uczy pogody" czy "Brzydcy", wystąpi w Sulejowie. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę w auli tamtejszego Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Rynek 1.
Spływ kajakowy, karate, skateboarding, rozgrywki piłkarskie… Półkolonie cieszą się sporym zainteresowaniem wśród młodych mieszkańców regionu. W tym roku samorząd województwa łódzkiego przeznaczył milion złotych na ich organizację.
Do Leśnego Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Kole trafiło pisklę bociana czarnego. Kinderek, bo takie imię nadali mu internauci, przyjechał do Koła z Nadleśnictwa Wolsztyn.