Bełchatowscy policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierowców. Mężczyźni mieli w organizmie ponad 2 promile alkoholu.
Takie pytanie zadał podczas sesji Rady Miasta (18 grudnia) radny Piotr Gajda. Wywiązała się dyskusja na temat bezpieczeństwa na drogach w mieście. Powodem było przekazanie policji ponad 115 tys. zł z budżetu miasta na ponadnormatywne patrole w 2020 roku. Pieniądze te – wg radnego PiS – niekoniecznie wykorzystywane są w sposób właściwy.
Od środowego popołudnia z użytku wyłączony jest węzeł Piotrków Trybunalski Południe. Ruch na A1 i DK 74 zachowany jest we wszystkich relacjach, jednak zamiast po węźle ruch odbywa się po olbrzymim rondzie.
Silnik o mocy 252 KM, napęd na cztery koła, przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,2 sekundy i maksymalna prędkość 250 km/h - takimi osiągami pochwalić się może BMW serii 3 GT, którym poruszają się policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, działający w ramach grupy SPEED. Grupy, której celem jest wyłapywanie kierowców popełniających najbardziej drastyczne wykroczenia na drodze.
Koniec z parkowaniem na prawym pasie Al. Armii Krajowej w Piotrkowie. Na odcinku od ul. Polnej do Słowackiego codziennie ciągnął się sznur samochodów zaparkowanych właśnie na tym pasie, co utrudniało ruch w tym miejscu, szczególnie teraz, gdy prowadzony jest remont ul. Wojska Polskiego. Decyzją Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zmieniono oznakowanie, które zabrania parkowania na odcinku od Szkolnej do Słowackiego.
Bezpieczeństwo na DK12 miało się poprawić, tymczasem niewiele się zmieniło. W 2018 roku padła obietnica budowy ścieżki rowerowej, zatok autobusowych, sygnalizacji świetlnej i przebudowy skrzyżowania w Poniatowie. Taką deklarację złożył ówczesny dyrektor łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Rok 2019 dobiega już końca, a żadna z tych inwestycji nie została przez pracowników GDDKiA zrealizowana.
Aleje Armii Krajowej w Piotrkowie. Prawy pas niemal całkowicie zablokowany. Została tylko luka na przystanek autobusowy, by kierowca mógł wysadzić i zabrać kolejnych pasażerów. Sznur samochodów ciągnie się od skrzyżowania z ulicą Polną, gdzie znajduje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych, prawie do skrzyżowania ze Słowackiego. Kierowcy się denerwują, bo to utrudnia ruch, zwłaszcza teraz, gdy z powodu remontu zamknięty jest odcinek Wojska Polskiego. Już niebawem sytuacja ulegnie jednak zmianie.
Na dk nr 12 pomiędzy Sulejowem a Piotrkowem zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe. Ranne zostały dwie osoby, w tym dziecko.
Kierowcom puszczają nerwy, kiedy zmuszeni są czekać nawet kilkanaście minut, by przejechać przez przejazd kolejowy w centrum Piotrkowa. To odwieczny problem komunikacyjny naszego miasta.
W związku z kolejnym etapem budowy autostrady A1 Tuszyn – granica województwa, w nocy z czwartku na piątek (14/15 listopada) zmieniona zostanie organizacja ruchu w obrębie węzła Piotrków Trybunalski Zachód (skrzyżowanie A1 i S8).