Trzy wypadki, w których ucierpiało sześć osób i 34 kolizje - tyle zdarzeń odnotowała piotrkowska policja na przejeździe przez A1 na ul. Twardosławickiej od września 2019 roku, czyli od momentu oddania go do użytku.
Do kolizji na A1 między węzłami Tuszyn a Piotrków Trybunalski Zachód doszło w piątek ok. godz. 10.20.
Samochód osobowy i ciężarówka zderzyły się na drodze krajowej nr 12 pomiędzy Piotrkowem a Tuszynem.
Tylko dwa w pełni elektryczne samochody zarejestrowano w wydziałach komunikacji Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego w Piotrkowie.
Za bezprawny wjazd do lasu samochodem, motocyklem czy quadem można stanąć przed sądem - przypominają leśnicy. Nieuprawnione przejazdy pojazdów mechanicznych nie są jednak rzadkością również w naszym regionie.
Na drodze S8 pomiędzy węzłami Piotrków Trybunalski Północ a Piotrków Trybunalski Wschód kierowcy powinni spodziewać się utrudnień. Na nitce w kierunku Warszawy pojazd ciężarowy zjechał z jezdni i uderzył w bariery energochłonne.
Kierowcy, uważajcie na przejeździe przez autostradę w ciągu ulicy Twardosławickiej! Nie działa sygnalizacja świetlna.
Pierwszą dziesiątkę miast Polski pod względem bezszkodowej jazdy mieszkańców zamykają kierowcy Piotrkowa Trybunalskiego z wynikiem 66%. Właśnie tylu kierowców potwierdziło że w przeszłości nie spowodowało kolizji ani wypadku.
Czy mieszkańcy Piotrkowa jeżdżą lepiej niż kierowcy z powiatu piotrkowskiego? A może to kierowcy posiadający początek rejestracji oznaczony literami "EP" są mniej wprawnymi użytkownikami dróg niż ci z "EPI"? Jak radzimy sobie "za kółkiem" w porównaniu z mieszkańcami sąsiednich powiatów?
Ministerstwo Infrastruktury proponuje m.in. odbieranie prawa jazdy kierowcom, którzy przekroczą prędkość o ponad 50 km/h poza terenem zabudowanym. Według niektórych szacunków liczba zatrzymanych praw jazdy może w przyszłym roku wzrosnąć nawet o 40 tys.