Blisko 23 tysiące kolizji, 2 123 wypadki, 2 452 osoby ranne i 165 osób, które poniosły śmierć - tak wygląda bilans 2023 roku na drogach w województwie łódzkim.
W związku z niebezpiecznymi sytuacjami, do których dochodziło na skrzyżowaniu alei Sikorskiego i Concordii w Piotrkowie, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta przeprowadził tam zabiegi pielęgnacyjne zieleni.
W ubiegłym roku w Piotrkowie Trybunalskim doszło do 691 kolizji i wypadków. Oznacza to, że na 1000 mieszkańców tego miasta przypadło 10,3 zdarzenia drogowego. Najczęstszą ich przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Piotrków Trybunalski – podobnie jak Zamość – zajął 59. miejsce w zestawieniu 84 miast.
W ciągu kilkudziesięciu minut sytuacja na drogach w Piotrkowie zmieniła się diametralnie. Dochodzi do kolizji, drobnych zdarzeń drogowych np. poślizgów. Ludzie przewracają się na chodnikach.
Do dwóch groźnych zdarzeń doszło w piątkowe popołudnie na trasie S8 w okolicach Wolborza i Studzianek. W pierwszym przypadku samochód dostawczy przewrócił się na bok. W drugim doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.
Ponad 22% mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego spowodowało choć jedną szkodę w swojej historii ubezpieczenia. Taki wynik oznacza, że drugie pod względem liczby ludności miasto województwa łódzkiego znajduje się w końcowej części zestawienia porównującego liczbę szkodowych kierowców w największych miastach w Polsce. Z danych wynika, że w województwie łódzkim ostrożniejszych kierowców można było spotkać jedynie w Tomaszowie Mazowieckim.
Obfite opady śniegu, jakie towarzyszą nam od sobotniego (30.01) poranka sprawiły, że mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego postanowili skorzystać z zimowej aury. Jednocześnie jednak na drogach regionu panują trudne warunki do jazdy.
Wilgotna aura i niskie temperatury w minionych dniach skutkowały trudnymi warunkami drogowymi. W ich wyniku doszło do kilku kolizji i wypadków. Strażacy apelują o zdjęcie nogi z gazu i ostrożną jazdę, gdyż nadal może być ślisko.
Wzrost liczby kolizji o prawie 37%, korki i wypadki. Problemy komunikacyjne, spowodowane budową autostrady A1 w naszym regionie, spędzają sen z powiek nie tylko kierowcom, ale i Komendzie Miejskiej Policji w Piotrkowie. - Muszę posypać głowę popiołem, nasze działania w roku poprzednim nie były wystarczające - przyznaje zastępca komendanta.
Trzy wypadki, w których ucierpiało sześć osób i 34 kolizje - tyle zdarzeń odnotowała piotrkowska policja na przejeździe przez A1 na ul. Twardosławickiej od września 2019 roku, czyli od momentu oddania go do użytku.