Poruszając się na co dzień samochodem, spotykamy na swojej drodze najprzeróżniejsze znaki drogowe. Dzielą się one na cztery główne kategorie: znaki ostrzegawcze, zakazu, nakazu oraz znaki informacyjne. W poniższym tekście skupimy się na tych ostatnich. Postaramy się przybliżyć nieco ich znaczenie, wygląd oraz rodzaje. Zapraszamy do lektury.
Po artykule o "Tablice wstydu w Parku Poniatowskiego" czytelnicy Tygodnia Trybunalskiego zwracają uwagę na opłakany stan "drogowskazów turystycznych". Tablice, które w teorii mają informować przyjezdnych i mieszkańców miasta o najważniejszych punktach turystycznych Piotrkowa, prowadzą na manowce. Część strzałek jest przekręcona w nieodpowiednim kierunku, naklejone litery zaczynają odpadać, a drogowskaz na placu Niepodległości prowadzi do nieistniejącego od roku Muzeum Browarnictwa.
Miasta i gminy coraz bardziej doceniają znaczenie marketingu i promocji swoich regionów. Dzisiaj miasta stają się prawdziwymi markami, konkurując ze sobą o uwagę turystów i inwestorów poprzez wyjątkowe pomysły i atrakcje. Podczas podróży po Polsce, poszukujemy nie tylko zabytków, krajobrazów i atrakcji, ale także chcemy doświadczyć miejskiej atmosfery, która potrafi nas oczarować.
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zabezpieczyli 415 szt. odzieży i galanterii z fałszywymi znakami towarowymi. Podrobiona odzież została zabezpieczona na targowisku miejskim w Piotrkowie Trybunalskim.
Styczniowe ocieplenie pracownicy drogowi Zarządu Dróg Powiatowych w Piotrkowie Trybunalskim wykorzystali do usunięcia zbędnych gałęzi drzew, rosnących przy drodze na odcinku od Parzniewic w gminie Wola Krzysztoporska do granicy powiatu.
Koniec z parkowaniem na prawym pasie Al. Armii Krajowej w Piotrkowie. Na odcinku od ul. Polnej do Słowackiego codziennie ciągnął się sznur samochodów zaparkowanych właśnie na tym pasie, co utrudniało ruch w tym miejscu, szczególnie teraz, gdy prowadzony jest remont ul. Wojska Polskiego. Decyzją Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zmieniono oznakowanie, które zabrania parkowania na odcinku od Szkolnej do Słowackiego.
Czytelnik naszego portalu zwrócił nam uwagę na pewien problem … prawny. Na ulicy Wojska Polskiego (przy ul. Zawodzie) w Piotrkowie w związku z budową obwodnicy N-S pojawił się znak zakazu ruchu z dopiskiem NIE DOTYCZY POJAZDÓW BUDOWY I MIESZKAŃCÓW. Mieszkańców czego? – pyta.
Dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał informację o dwóch młodych mężczyzn przestawiających znaki drogowe.
Kierowcy zjeżdżający z „bliźniaczych rond” w Krakowskie Przedmieście myślą, że ulica jest dwukierunkowa, tymczasem jest to wina pozostałych po poprzedniej organizacji ruchu znaków poziomych.
Rowerzyści w Piotrkowie narzekają. I chyba mają prawo, bo prawie przy każdym skrzyżowaniu muszą schodzić z roweru - zgodnie z prawem - gdy nie ma dla nich przejazdu. - To śmieszne, jaka tu przyjemność z jazdy? - pytają. Do tego jazda po mieście jest niebezpieczna, bo na większości istniejących przejazdów nie ma znaków ostrzegających kierowców o ścieżce rowerowej i tym samym pierwszeństwie dla rowerzystów - dodają.