Spoglądając na najstarsze piotrkowskie nagrobki, można się sporo dowiedzieć o naszym mieście, szczególnie w towarzystwie przewodnika. Przed nami ostatni spacer po Piotrkowie organizowany przez Centrum Informacji Turystycznej.
Piotrkowski cmentarz wojenny kryje wiele tajemnic. O jego historii będzie można posłuchać podczas kolejnego spaceru miejskiego, który odbędzie się już jutro.
W sobotę w Piotrkowie odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Szkice z dziejów lewicy” - Lewica a samorządność.
Dziś w I Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie wyjątkowa uroczystość. Poświęcenie nowego – trzeciego w historii szkoły sztandaru.
„Skrzydła nad Piotrkowem. 100-lecie lotnictwa na ziemi piotrkowskiej” to pierwsza w historii Piotrkowa Trybunalskiego publikacja w całości poświęcona lotniczym dziejom miasta i okolic.
15 sierpnia kojarzony jest przede wszystkim jako Święto Wojska Polskiego, które zostało ustanowione dla uczczenia cudu nad Wisłą. W roku 1920 polscy żołnierze dowodzeni przez Józefa Piłsudskiego zatrzymali napór armii bolszewickiej.
Kolejne wykopaliska w kamieniołomie w gminie Sławno w powiecie opoczyńskim. Trwa drugi międzynarodowy obóz badawczy.
Książka napisana przez piotrkowskich naukowców została doceniona w ogólnopolskim konkursie.
Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się remont kolejnych części elewacji kościoła farnego.
W środę o godz. 9.00 w Rynku Trybunalskim rozpoczęła się wielka impreza sportowo-historyczna. Mieszkańcy skakali na skakankach. Skoków koniecznie musiało być 796, czyli tyle, ile lat ma nasze miasto.