Niespodziewane znalezisko podczas remontu elewacji Kościoła Farnego w Piotrkowie. Jak powiedział w rozmowie ze Strefą FM Piotr Obłog konserwator zabytków - odkryto kamienne detale, które zostały już odrestaurowane.
Ten dzień dla większości Polaków oznaczał olbrzymią radość – kraj odzyskiwał niepodległość. Odzyskiwał, bo nadal trzeba było o nią walczyć. Ale 11 listopada 1918 roku myślano tylko o tym, że po latach zaborów Polska ponownie pojawi się na mapach Europy i świata.
Gdzie w Piotrkowie były kina Bagatela i Luna, a gdzie działało Apollo i Bałtyk? Kiedy piotrkowianie po raz pierwszy obejrzeli udźwiękowiony film?
Spoglądając na najstarsze piotrkowskie nagrobki, można się sporo dowiedzieć o naszym mieście, szczególnie w towarzystwie przewodnika. Przed nami ostatni spacer po Piotrkowie organizowany przez Centrum Informacji Turystycznej.
Piotrkowski cmentarz wojenny kryje wiele tajemnic. O jego historii będzie można posłuchać podczas kolejnego spaceru miejskiego, który odbędzie się już jutro.
W sobotę w Piotrkowie odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Szkice z dziejów lewicy” - Lewica a samorządność.
Dziś w I Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie wyjątkowa uroczystość. Poświęcenie nowego – trzeciego w historii szkoły sztandaru.
„Skrzydła nad Piotrkowem. 100-lecie lotnictwa na ziemi piotrkowskiej” to pierwsza w historii Piotrkowa Trybunalskiego publikacja w całości poświęcona lotniczym dziejom miasta i okolic.
15 sierpnia kojarzony jest przede wszystkim jako Święto Wojska Polskiego, które zostało ustanowione dla uczczenia cudu nad Wisłą. W roku 1920 polscy żołnierze dowodzeni przez Józefa Piłsudskiego zatrzymali napór armii bolszewickiej.
Kolejne wykopaliska w kamieniołomie w gminie Sławno w powiecie opoczyńskim. Trwa drugi międzynarodowy obóz badawczy.