32. rocznica wprowadzenia stanu wojennego – obchody w Piotrkowie

Strefa FM Piątek, 13 grudnia 201315
Dzisiaj 32. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. W Piotrkowie rocznicowe uroczystości przygotowują przedstawiciele Ośrodka Działań Artystycznych oraz Instytutu Historii piotrkowskiej filii UJK.
32. rocznica wprowadzenia stanu wojennego – obchody w Piotrkowie

Początek obchodów o godzinie 16.30 w siedzibie Ośrodka przy ulicy Sieradzkiej, gdzie zostanie wyświetlony film pt. „Czarny czwartek”, dwie godziny później w klubie Rocco Cocco dr Dariusz Rogut wygłosi wykład pt. „Cienie stanu wojennego”. Po nim odbędzie się koncert pn. „Piosenki wolnych ludzi”, na którym usłyszymy utwory m. in. Przemysława Gintrowskiego, Jacka Kaczmarskiego i Zbigniewa Herberta.

Ponadto organizatorzy będą dystrybuować „bibułę” i kartki żywnościowe. Będzie można także zapoznać się z  archiwaliami oraz spotkać z rekonstruktorami w strojach z epoki.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

4

4


Zobacz również

reklama

Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

po ~po (Gość)14.12.2013 16:06

"97300" napisał(a):
Jankowi D.też trzeba zabrać milicyjną emeryturę za całokształt "twórczości" w organach, piotrkowianie nie wspominają towarzysza miło.


Do 97-300: Ale z ciebie zasrany "solidaruch"

00


ok ~ok (Gość)14.12.2013 16:01

"Antoni" napisał(a):
Stan wojenny wprowadzono m innymi przez tych co dzisiaj przeklinają solidarność. Wtedy nikt sobie nie zdawał sprawy co to jest kapitalizm tylko się zachłystali pewexem i tzw dobrobytem na zachodzie. Pamiętam jak jeden z robotników szedł do pracy i sobie chlapnął "czy się stoi czy się leży " Zachłyśnięty solidarnością i tym że nic się nie robi i kasę bierze. Teraz jako pierwszy krytykant i przeklina-cz solidarności i chwali-ciel tamtych czasów.Obecnie zdecydowana większość jakieś 90% tych ludzi przeklina solidarność i tą demokrację i wspomina tamte wspaniałe lata beztroski ,luzu i wspaniałej atmosfery między ludźmi. Gdyby nie te strajki i ta cała głupota to nadal by się ludziom dobrze żyło . Gdyby wiedzieli że ich dzieci będą pracować za 3zł na godzinę lub po studiach 00000 pracy To ta wasza demokracja feudalno upadlająca by nie zaistniała !!!


"Antoni" to młokos z mlekiem pod nosem. "Używaj nicku "Antoś" będzie pasowało bardziej do twojego komentarza.

00


lewy do prawego ~lewy do prawego (Gość)14.12.2013 11:14

W Polsce nie było żadnej rewolucji.Był upadek absurdalnego systemu gospodarczego. Zachód na podstawie badań wywiadowczych wcześniej to przewidział i od lat siedemdziesiątych finansował agenturę pod nazwą "Komitet obrony robotników". Przyjrzyjmy się kto w tej agenturze był i kim jest dzisiaj. Wielu naiwnych dało się złapać w sidła i zapłacili za to surową cenę. Władza zaś w porozumieniu z agenturą przekazała rządy swoim agentom i to oni są dziś beneficjentami. Nie potrzeba daleko szukać. Rozejrzyjcie się blisko siebie a zobaczycie ciekawe zjawisko, pozornie niezrozumiałych związków byłych towarzyszy
i byłych"rewolucjonistów".

00


Q ~Q (Gość)14.12.2013 09:54

Stop komunie!

00


blind ~blind (Gość)13.12.2013 22:44

Kapitalizm to był w USA w XIX w.

00


luzik ~luzik (Gość)13.12.2013 17:16

Brawo Jaruzelski !
Gdyby nie decyzja o wprowadzeniu stanu wojennego Polska pogrążyłaby się w krwawej wojnie domowej. Wojnie, którą wznieciłaby CIA (dla niezorientowanych - wywiad amerykański) przy pomocy tysiąca dolarów wypłaconych "działaczom".
Co się tyczy braku szacunku dla narodu, to teraz niby mamy lepiej, ale pamiętać trzeba, że polepszenie poziomu życia zwykłych ludzi, to cena spokoju, który potrzebny jest nowym "elitom" do rozkradzenia wszystkiego, co po komunie zostało.
A wolność?
Zobaczcie: jest próżniacza przewodnia siła narodu? Jest, tyle tylko, że nie nosi ona już czerwonych krawatów, tylko czarne sutanny.
Jest cenzura? Jest i wystarczy prześledzić działania np. niektórych portali internetowych.
Czy jest szacunek dla zwykłego człowieka Ano, nie ma.
Czy są wolne soboty - większość raczej nie ma.
Itp. itd - aż do znudzenia.

00


jethro ~jethro (Gość)13.12.2013 15:55

"97300" napisał(a):
piotrkowianie nie wspominają towarzysza miło.


mów za siebie.

00


97-300 97-300ranga13.12.2013 15:06

Pamiętamy, pamiętamy zbrodnie jaruzela przywódcy czerwonej bandy na narodzie polskim. Zdegradować "generała" do szeregowca, zabrać sutą generalską emeryturę i wyrzucić towarzysza z willi która nie należ do niego. Jankowi D.też trzeba zabrać milicyjną emeryturę za całokształt "twórczości" w organach, piotrkowianie nie wspominają towarzysza miło.

00


www ~www (Gość)13.12.2013 14:31

Jedyna namiastka kapitalizmu w Polsce trwała może ze 3 lata(88-91), Później to już 'socjalizm z ludzką twarzą' więc nie opowiadajcie głupot jak to się źle żyje w kapitalizmie.

00


MIX ~MIX (Gość)13.12.2013 13:24

"dzidek" napisał(a):
patrzę z za szyb limuzyny jak byli omamieni robotnicy biją się o dostęp do śmietnika.


Zastanawiam się na co liczyli robotnicy głosując za kapitalizmem? Czy liczyli że po zmianie systemu to oni będą kapitalistami? Żałosne.
Przeczytajcie sobie te 21 postulatów gdańskich. ŻADNA GOSPODARKA ŚWIATA nie dała by rady tego udźwignąć!!!

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat