Advertisement

W Rynku skakali na skakankach

ePiotrkow Środa, 12 czerwca 20136
W środę o godz. 9.00 w Rynku Trybunalskim rozpoczęła się wielka impreza sportowo-historyczna. Mieszkańcy skakali na skakankach. Skoków koniecznie musiało być 796, czyli tyle, ile lat ma nasze miasto.
fot. A. Stańczykfot. A. Stańczyk
zdjęcie nr 1
zdjęcie nr 2

- Zapraszamy wszystkich piotrkowian, aby uczcili ten ważny dla naszego miasta dzień. Proponujemy skoczyć 796 razy w czasie nie dłuższym niż 796 sekund. Bardzo byśmy chcieli, aby zgłosiło się więcej osób niż 796. 10-letnie dziecko jest w stanie wykonać to zadanie w 9 minut, nie trzeba mieć świetnej kondycji – mówił Wojciech Drząszcz, główny organizator wydarzenia. - Jest z nami Szkoła Policealna Samorządu Województwa Łódzkiego, która uczy pierwszej pomocy. Tuż obok jest Fundacja Arka Nadziei, która promuje życie bez nałogów. Jest też muzyka na żywo. Jest nawet nauka gry w boccię.

Urodziny miasta w Rynku trwały do samego wieczora, pogoda była doskonała.

Jako pierwszy 796 razy w czasie 10 minut i 35 sekund skoczył Konrad Pabich, uczeń Gimnazjum nr 4 w Piotrkowie (zdjęcie nr 1). Drugi był Robert Martyka również z „Czwórki” z czasem 10 minut i 37 sekund (zdjęcie nr 2).

 

W południe na Rynek zajechał czerwony autobus, czyli mobilny punkt poboru krwi.

 

Przypomnijmy, że przed dwoma laty, z okazji 794. rocznicy urodzin Piotrkowa Trybunalskiego w mieście odbył się "Bieg Pokoleń". Mieszkańcy okrążyli wówczas Stare Miasto 794 razy. Przed rokiem, na 795 urodziny, Wojciech Drząszcz z grupą piotrkowian zorganizował spływ kajakowy z Piotrkowa do samej Warszawy.

 

 

 


Zainteresował temat?

8

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

piotrkowianin1 ~piotrkowianin1 (Gość)16.02.2015 20:16

Dziewczyna która skakała boso widoczna na zdjęciu 4 z 10, mam nadzieję że nóżki nie bolały potem za bardzo, pozdrawiam :)

10


piotrkowianin ~piotrkowianin (Gość)02.01.2014 21:20


9:00 minuta - jedna z uczestniczek skacze na bosaka, odważna dziewczyna :)

20


eryk_klaptonow ~eryk_klaptonow (Gość)13.06.2013 09:35

mama, może dziękując za tę imprezę jeszcze podziękuj urzędowi miasta za ładną pogodę. Z jednym i drugim mają tyle samo wspólnego.

00


obserwator ~obserwator (Gość)12.06.2013 22:11

a na Emilii Plater skaczą z okien

00


Redaktor Maj ~Redaktor Maj (Gość)12.06.2013 19:39

Cytuję:
Jako pierwszy 796 razy w czasie 10 minut i 35 sekund skoczył Konrad Pabich, uczeń Gimnazjum nr 4 w Piotrkowie (zdjęcie nr 1).


Nieźle 1,25 skoku na sekundę.
http://naszpiotrkow.blogspot.com/

00


mama ~mama (Gość)12.06.2013 15:22

super pomysl wielkie dzieki dla urzedu miasta za taka fajna akcje dla dzieciwiecej takich na starym miesci i nie tylko zblizaja sie wakacje nie wszyscy wyjada na kolonie beda biegac po ulicach i nudzic ie dlatego jesli jest mozliwosc to prosimy o wiecej takich imprez dla dzieci za co z gory dziekuje

00


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat