Od piątku (28 maja) będzie można korzystać z obu piotrkowskich basenów. Jak zapewnia Leszek Heinzel, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie, obiekty są gotowe na przyjęcie amatorów pływania.
Ośrodek Działań Artystycznych nie tak dawno powrócił do normalnego funkcjonowania i już zaprasza na kolejną wystawę. Tym razem w galerii przy ul. Sieradzkiej 8 będziemy mogli podziwiać zdjęcia autorstwa piotrkowskiego fotografa Grzegorza Zygiera. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek (21 maja) o godzinie 18:00.
"Zanurzając się w głąb siebie" to tytuł wystawy studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej, na którą zaprasza piotrkowski Ośrodek Działań Artystycznych. Wernisaż odbędzie się w piątek (14 maja) w siedzibie galerii przy ul. Dąbrowskiego 5, ale wcześniej organizatorzy zapraszają uczniów szkół średnich z profesorem łódzkiej "Filmówki" oraz kuratorem wystawy - Tomaszem Komorowskim.
Placówka wraca po pandemicznej przerwie i zaprasza wszystkich chętnych, ale póki co tylko w soboty od 12:00 do 15:00. Muzeum zaprasza także już wkrótce na wyjątkowe wydarzenie.
Od środy ponownie możliwe jest zwiedzanie Muzeum w Piotrkowie. Zamek Królewski jest otwarty od wtorku do niedzieli, a oprócz stałej oferty pracownicy placówki przygotowali także dwie wystawy czasowe.
Opoczyńscy policjanci przede wszystkim stoją na straży bezpieczeństwa ludzi. Zdarzają się jednak interwencje, podczas których pomagają zwierzętom. Uratowali z opresji żółwia, a tym razem pomogli rannemu bocianowi.
Do Leśnego Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Nadleśnictwa Piotrków, trafił dorosły bocian czarny. Zwierzę było w złym stanie, zagrażającym jego życiu. Jednak dzięki myśliwym Andrzejowi Rusinowi i Pawłowi Pawelcowi z piotrkowskiego Koła Łowieckiego "Odyniec", którzy 20 kwietnia przywieźli ptaka do Ośrodka, jego stan zdrowia poprawia się z dnia na dzień.
Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci kobiety, której zwłoki wyłowiono z Pilicy w Przedborzu. Jak informuje portal Radomsko24.pl w sprawie została już zatrzymana jedna osoba.
Zmieniły się godziny funkcjonowania Miejskiej Biblioteki Publicznej. Placówka będzie dostępna dla czytelników z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Pojawiły się w Polsce w XVIII wieku za czasów Augusta Poniatowskiego, choć niektóre źródła podają, że już w XV a nawet w XII w pisano o ciastach przypominających babskie spódnice. To od nich wzięła się nazwa ciasta w tym kształcie – baba, babka, babeczka. Do ich przyrządzenia potrzeba było wielu jaj, masła i drożdży, a receptury na nie były pilnie strzeżone. I uwaga – nie każdy miał do nich dostęp. Początkowo znane były tylko kobietom! Na temat tego smacznego wypieku, dowiecie się więcej z tekstu Beaty Królikiewicz, autorki bloga "Niebo na talerzu".