Godziny odjazdów piotrkowskich emzetek i przebieg niektórych tras ulegnie zmianie od 4 października. W związku z licznymi uwagami mieszkańców Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta wprowadza korekty.
W związku z modernizacją ulicy Zalesickiej w Piotrkowie od 23 września zostaną wprowadzane zmiany w trasie linii numer 8 Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.
Nielogiczne zmiany tras, mniej kursów i bezsensowne godziny objazdów – tak część piotrkowian ocenia wprowadzony z końcem sierpnia nowy rozkład jazdy kursowania autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Piotrkowie. Mieszkańcy apelują o szybkie wprowadzenie korekt, bo w wielu przypadkach nowy rozkład znacznie komplikuje im życie. Urzędnicy zbierają uwagi i zapowiadają ulepszenia.
Przewoził pasażerów na linii regularnej bez wymaganego zezwolenia. Poza tym kierowca nie wydawał biletów, a pojazd nie posiadał tablic kierunkowych.
Inspektorzy z piotrkowskiej ITD przeprowadzili kontrole pojazdów wykonujących przewozy drogowe na terenie miasta. Wszystkie zatrzymane busy zostały skierowane na wagę przy ulicy Sulejowskiej.
Po przerwie spowodowanej pandemią mammobusy wróciły do pracy. Na przyszły kwartał zaplanowano 240 postojów. Łódzki NFZ zapewnia badania w 45 tego typu pojazdach. W zeszłym roku z badań w mammobusach skorzystało 45 tys. kobiet.
We wtorek 7 lipca oddano do użytku wyremontowany fragment ulicy Wojska Polskiego (od POW do Polnej), a w związku z tym zmieniły się trasy objazdu autobusów komunikacji miejskiej.
Hybrydowy, czyli niskoemisyjny, nowoczesny autobus miejski marki MAN testować będą przez dwa tygodnie piotrkowianie. To w ramach przygotowań do wymiany miejskiego taboru MZK na bardziej ekologiczny, o dofinansowanie którego władze Piotrkowa starają się już od dłuższego czasu.
Piotrkowianie znów będą mogli zadbać o bezpieczeństwo wyjeżdżających na wakacje dzieci i sprawdzić stan techniczny autokaru wiozącego pociechy na kolonie czy obozy. Policjanci na placu przed Komendą Miejską Policji uruchomią Punkt Kontroli Autobusów.
Piotrkowscy artyści pod kierownictwem Waldemara Ossowskiego zrzeszeni w samozwańczym zespole Voisens nagrali swoją wersję piosenki "Autobus Czerwony". Grupa powstała w odpowiedzi na pandemię i panujące obostrzenia, a każdy muzyk nagrywa swoje partie we własnych czterech ścianach i dopiero potem łączone są one w całość.