Coraz więcej drzew w okolicach piotrkowskiego kąpieliska Słoneczko jest podgryzanych przez bobry. Jedno z nich, bardzo okazałe, jest na tyle zniszczone, że może je powalić silny wiatr.
Z roku na roku w Piotrkowie przybywa tzw. aktywnych przejść. Są to specjalne podświetlane zebry, które mają ostrzegać kierowców przed pieszymi zbliżającym się do jezdni. Trwa budowa dwóch kolejnych.
Druga połowa października to czas, kiedy odwiedzamy nekropolie i porządkujemy groby naszych bliskich. Wracając myślami do wspomnień o zmarłych, niestety często zapominamy o własnym bezpieczeństwie. Pamiętajmy, że w tym okresie może dochodzić na cmentarzach do większej liczby kradzieży.
Od czwartku (20.10.2022) Policja prowadzi kampanię pn. „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Ma ona na celu uświadomienie kierowcom tego, jaki wpływ ma jakość i stan oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Działania potrwają do 15 grudnia. W ramach akcji będzie można za darmo skontrolować m.in. ustawienie świateł w naszych autach.
Przy ul. J. Porazińskiej i Cz. Miłosza (od Porazińskiej do Chopina) rozpoczęły się prace związane z budową nowych, energooszczędnych lamp LED. Dzięki tek inwestycji poprawi się bezpieczeństwo i komfort nie tylko mieszkańców osiedla Pawłowska, ale również pieszych oraz kierowców.
Spotkanie dla seniorów zorganizowała Piotrkowska Policja we współpracy z Urzędem Miasta. Odbyło się ono w poniedziałek, 3 października w Mediatece 800-lecia.
1 października 2022 roku policjanci garnizonu łódzkiego rozpoczęli akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „Świeć Przykładem” Tego dnia przypada również Międzynarodowy Dzień Seniora, a także „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków”.
Pogoda sprzyja. Przejeżdżając w okolicach terenów leśnych można zobaczyć wielu spacerowiczów z koszykami w ręku.
Piotrkowska Komenda Miejska Policji zorganizowała w środowe przedpołudnie debatę poświęconą bezpieczeństwu. W spotkaniu udział wzięła zarówno młodzież, jak i seniorzy. Byli także przedstawiciele służby i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.
Ogólny poziom wiedzy na temat cyberbezpieczeństwa prezentowany przez dziennikarzy oraz specjalistów PR jest zadowalający. Istnieje jednak duży rozziew pomiędzy wiedzą teoretyczną a praktyką i codziennymi nawykami - wynika z badania „Postrzeganie cyberbezpieczeństwa przez dziennikarzy i specjalistów ds. PR w Polsce” przeprowadzonego przez Polską Agencję Prasową i zaprezentowanego na Kongresie Profesjonalistów Public Relations w Rzeszowie.