Advertisement

Powstają nowe "aktywne przejścia"

ePiotrkow Wtorek, 25 października 202227
Z roku na roku w Piotrkowie przybywa tzw. aktywnych przejść. Są to specjalne podświetlane zebry, które mają ostrzegać kierowców przed pieszymi zbliżającym się do jezdni. Trwa budowa dwóch kolejnych.

Ładuję galerię...

O budowie aktywnych przejść poinformował na swoim facebookowym profilu prezydent Krzysztof Chojniak. 

Przy remontach i inwestycjach drogowych priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo mieszkańców. W związku z tym konsekwentnie realizujemy kolejne aktywne przejścia dla pieszych. W tej chwili budujemy takie przejścia w rejonie ulic Kobyłeckiego i Sikorskiego oraz w al. 3 Maja, m.in. z myślą o uczniach piotrkowskich szkół - napisał prezydent. 

Jak działają aktywne przejścia? 

„Aktywne zebry” wymuszają u kierowców zwrócenie szczególnej uwagi na pieszego, który w danym momencie zamierza przekroczyć jezdnię w wyznaczonym miejscu. Odpowiednio wcześnie przekazana informacja pozwala na podjęcie odpowiedniego manewru, a co za tym idzie zwiększenie bezpieczeństwa na drodze - tłumaczą miejscy urzędnicy, wyjaśniając zasadę działania takich instalacji. - Czujniki uruchamiają zamontowane w jezdni dwukolorowe diody, które zapalają się światłem przerywanym, w momencie, kiedy pieszy zbliża się do przejścia. Dodatkowo na znaku pionowym informującym o przejściu dla pieszych pojawia się pulsacyjne światło pomarańczowe - wyjaśniają. 

Prace przy budowie nowych instalacji mają zakończyć się w najbliższych dniach. 


Zainteresował temat?

5

3


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (27)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dlaczego ~Dlaczego (Gość)25.10.2022 21:49

Hcemy jak w Niemczech tylko jest problem na trzech pasah nie ma przejść a w poladi jak w poladi jak by mogli to by zrobili na autostradzie

54


ja ~ja (Gość)27.10.2022 11:25

takie oznaczanie przejść na dwu i trzy pasmowych drogach to wyrzucanie pieniędzy w błoto. wypadki jak były taki i będą bo zza drugiego samochodu pieszego i tak nie widać i tak... potrzebne nie oświetlenie, ale światełka - takie które zatrzymują ruch na żądanie pieszego

11


gosc138211 ~gosc138211 (Gość)25.10.2022 12:41

Powtarzam jak mantrę pytanie: po co "kolejne" bezpieczne, podświetlane przejście dla pieszych, skoro WIĘKSZOSC tonie po zmroku w ciemnościach? Po co chwalić się i szczycić kolejnym "sukcesem", że na piątym czy dziewiątym przejściu jest światło, skoro na kilkudziesięciu innych nie widać NIC! A jeszcze jak pada...? Jak są lekko nawet zaparowane szyby w aucie? Ludzie, opamiętajcie się!
Przykład? Ulica Dmowskiego. Super, że jest podświetlone przejście na wysokości PIOMY. SUPER! A co z przejściem na skrzyżowaniu Kostromskiej, Poprzecznej i przy wjeździe do PUP? Może warto przypomnieć potrącenie na pasach nastolatki na wysokości Altamiry???

131


Zalesicka street ~Zalesicka street (Gość)25.10.2022 21:24

Według mnie kazde rozwiązanie jest dobre, jeśli uratuje choć jedno zdrowie lub życie.
Przy okazji apel do pieszych - jako kierowca i jako pieszy - wielka prośba - zakładajcie odblaski wieczorami. Nawet mały, wiszący dzyndzelek może uratować życie. Szczególnie w deszczowe dni, gdy niewiele widać i gdy auta wzajemnie się oślepiają.

90


Doriss ~Doriss (Gość)26.10.2022 01:38

No nareszcie i mam nadzieję że takich miejsc będzie więcej.

34


Dr ~Dr (Gość)25.10.2022 15:43

Kto normalny projektuje przebieg drogi trzypasmowej przez środek osiedli mieszkaniowych.

36


gregu ~gregu (Gość)25.10.2022 16:35

Znow się beą palić nawet jak pieszego nie będzie w pobliżu,zwykły bubel i wydawanie pieniędzy w błoto !!!!!!!!!

73


absurd ~absurd (Gość)25.10.2022 20:56

"Bezpieczne" przejście koło mediateki... Podchodzę i nie wiem, czy działa, czy nie działa. ŻADNEJ INFORMACJI, żadnej sygnalizacji dla pieszego. Staję zatem przy tym przejściu i się gapie, czy ktoś/coś nie jedzie... A później idę na czuja.

42


Gosc213 ~Gosc213 (Gość)25.10.2022 20:14

A za rok serwis asfald i przejście do poprawy ????

43


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)25.10.2022 20:01

Nie ma na co kasy wydawać co to zmieni czy lampki migają czy w większości przypadków nie działają.
zmieniają prawo by zaistnieć prawo było dobre komuś bardzo przeszkadzało i mamy efekt piesi święte krowy a wypadków o połowę więcej na przejściach i co teraz mają do powiedzenia ci z wiejskiej i ci w białych czapach co tak się mądrzą w mediach?

63


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat