Burmistrz miasta i gminy Stanisław Baryła podpisał ostatnio z Tomaszem Józefiakiem, komendantem miejskim policji w Piotrkowie umowę o przekazaniu z budżetu samorządu ośmiu tysięcy złotych na dodatkowe letnie patrole.
Jest szansa na bezpieczne przejście nad A1 w ciągu ulicy Słowackiego w Piotrkowie. Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk podkreśla jednak, że jej budowa będzie możliwa dopiero przy budowie węzła łączącego ekspresową ósemkę z autostradą, co ma nastąpić do 2012.
Ministerstwo Infrastruktury rozwiewa ostatnie nadzieje na budowę kładki pieszo-jezdnej nad autostradą A1 w Piotrkowie. Część ul. Słowackiego jest odcięta autostradą od reszty miasta, często dochodzi w tym miejscu do wypadków.
Bezpieczne przejścia przez autostradę A1 będą miały zwierzęta leśne i żaby, ale mieszkańcy przeciętej krajową jedynką ulicy Słowackiego w Piotrkowie, już nie.
Zaniedbania w sprawie budowy kładki pieszo-jezdnej nad krajową jedynką w ciągu ulicy Słowackiego zarzuca prezydentowi radny Andrzej Czapla. Jego zdaniem pewne decyzje w tej sprawie już zapadły i teraz to już przysłowiowa "musztarda po obiedzie".
Piraci drogowi w województwie łódzkim muszą się mieć na baczności. Powód? Policja zbroi się do wojny z kierowcami, łamiącymi przepisy. W tej walce na śmierć i życie pomagają jej wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego. A oręż jest nie byle jaki - aż sześć nowych wideo-rejestratorów do śledzenia piratów drogowych. Dwa z nich już działają. Cztery urządzenia lada chwila znajdą się na wyposażeniu policji.
Na stadionie miejskim „Concordia” odbyła się już po raz czwarty impreza plenerowa „Piotrków bez przemocy”, której jednym z organizatorów jest Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim
Nieliczenie się z potrzebami mieszkańców, zagrożenie bezpieczeńtswa ruchu, niezrozumiałe lekceważenie, bezmyślność i beztroska, błąd projektowy - mieszkańcy odciętego od miasta odcinka ul. Słowackiego od wielu lat upominają się o bezpieczne przejście przez trasę. Czy doczekają się w końcu połączenia z centrum Piotrkowa?
Przy Szkole Podstawowej nr 16 Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ustawił barierki, których celem była z pewnością poprawa bezpieczeństwa uczniów szkoły.
Decyzja MZDiK spotkała się jednak z protestami rodziców uczniów podstawówki, którzy - jak piszą w liście protestacyjnym skierowanym do prezydenta miasta - "nie rozumieją podjętych decyzji, a w szczególności nie zgadzają się z uniemożliwieniem wysadzania dzieci z samochodu bezpośrednio na chodnik po stronie szkoły".