Advertisement

Sprawdź światła przed zimą za darmo

PolicjaKraj Czwartek, 20 października 20221
Od czwartku (20.10.2022) Policja prowadzi kampanię pn. „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Ma ona na celu uświadomienie kierowcom tego, jaki wpływ ma jakość i stan oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Działania potrwają do 15 grudnia. W ramach akcji będzie można za darmo skontrolować m.in. ustawienie świateł w naszych autach.
fot.: freepik.com fot.: freepik.com

W dniach 22 października, 5 i 19 listopada oraz 3 grudnia  na wybranych stacjach kontroli pojazdów kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w samochodach. Pamiętajmy, że dla bezpieczeństwa jazdy ważny jest stan wszystkich elementów oświetlenia: żarówek, lamp oraz ustawienie świateł - przypominają policjanci.

 

 

W Piotrkowie Trybunalskim światła waszego samochodu sprawdzicie w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów przy ul. Glinianej 17. Poniżej znajdziecie adresy około 1300 stacji diagnostycznych w całej Polsce, które biorą udział w kampanii. Dodatkowo aplikacja Yanosik wskaże zainteresowanym najbliższą stację, na której można sprawdzić stan oświetlenia.

 

pobierz plik WYKAZ_STACJI_DO_AKCJI_TWOJE_SWIATLA_NASZE_BEZPIECZENSTWO_-_2022.pdf

 

Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę, bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Ma to szczególne znaczenie w warunkach jesienno-zimowych.


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_jan ~goœć_jan (Gość)20.10.2022 10:16

W innych miastach regionu po kilka stacji otwartych np Tomaszów Bełchatów a w Piotrkowie tylko jedna. Na pewno pojadę żeby stać w korku od ronda.... przy TPS-ie. Katastrofa

30


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat