Advertisement

Z seniorami o bezpieczeństwie

Poniedziałek, 03 października 20222
Spotkanie dla seniorów zorganizowała Piotrkowska Policja we współpracy z Urzędem Miasta. Odbyło się ono w poniedziałek, 3 października w Mediatece 800-lecia.

Ładuję galerię...

 

Spotkanie zostało zorganizowane w związku z planem priorytetowym jednej z dzielnicowych piotrkowskiej komendy, który ma na celu uświadamiać seniorów jakie zagrożenia mogą na nich czyhać i jak sobie z nimi radzić - tłumaczy Izabela Gajewska, oficer prasowy piotrkowskiej policji.

 

Uczestnicy mogli wysłuchać również wykładu przygotowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie. Co chcieli przekazać seniorom pracownicy instytucji?

Prezentujemy tematykę przemocy w rodzinie, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących osób starszych. Seniorzy dowiedzieli się jakie są formy przemocy, jakie działania my jako przedstawiciele instytucji możemy podjąć oraz gdzie można szukać pomocy - mówiła Jadwiga Nowak z MOPR-u.

Seniorzy w trakcie spotkania mogli nauczyć się również udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Chętnie też zadawali pytania.

Pytania odnosiły się m.in. do wezwania pomocy, postępowania w poszczególnych stanach zagrożenia życia. Po to organizowane są takie spotkania, aby uzyskać informacje na nurtujące nas tematy. Nie zawsze mamy taką możliwość, a dzięki takim wykładom możemy uzyskać wiele cennych wiadomości, które przydadzą nam się w codziennym życiu - relacjonuje Marcin Piekarski, kierownik Ratownictwa Medycznego w Piotrkowie.

Wykład połączony był z pokazem oraz ćwiczeniami na fantomach.


Uczestnicy podkreślali, że takie spotkania są bardzo potrzebne, ponieważ zdobytą wiedzę można przekazać innym ludziom, chociażby członkom swojej rodziny. Dzięki temu będziemy wiedzieć co zrobić, gdy np. zadzwoni do nas oszust i będzie chciał wyłudzić nasze pieniądze bądź dane z dowodu osobistego. Ale też dzięki naszej reakcji możemy uratować czyjeś życie.

Ja sama byłam w takiej sytuacji. Moja wnuczka się zakrztusiła. Gdzieś widziałam po prostu jak zareagować. Przewróciłam ją na brzuszek, podtrzymałam ręką i puknęłam w plecki. Na szczęście to pomogło. Warto, aby seniorzy brali udział w takich spotkaniach. Ja jestem bardzo zadowolona, że mogłam tu być i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy - mówiła jedna z uczestniczek spotkania.

Przed czyhającymi na seniorów niebezpieczeństwami ostrzegali także przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowej oraz banku.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

3


Advertisement
Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)06.10.2022 19:36

Całe szczęście, że jest ediateka- strach pomyśleć gdzie mozna by zorganizować takie spotkanie- łatwy dojazd itd. itp.

00


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)05.10.2022 08:43

Zgłaszałem przemoc rodziny wobec mojego 90 letniego Dziadka i ogólnie komedia- raz przyszli i stwierdzili, że tylko sąd może coś kazać itd.

00


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat