Advertisement

Debatowali o bezpieczeństwie

ePiotrkow Środa, 21 września 202212091
Piotrkowska Komenda Miejska Policji zorganizowała w środowe przedpołudnie debatę poświęconą bezpieczeństwu. W spotkaniu udział wzięła zarówno młodzież, jak i seniorzy. Byli także przedstawiciele służby i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Ładuję galerię...

Spotkanie odbyło się w auli piotrkowskiej mediateki i zostało zorganizowane pod hasłem "Bezpieczeństwo w sieci". Prelekcje dotyczyły jednak nie tylko kwestii cyberbezpieczeństwa, ale także szerokorozumianej profilaktyki. 

Chcielibyśmy uzmysłowić uczestnikom tej debaty, że o bezpieczeństwo dba nie tylko policja, ale jest również wiele innych podmiotów. Część z nich jest zaproszona na debatę i będzie w niej aktywnie uczestniczyć. Będziemy mówili o zagrożeniach, o tym, co powoduje, że tracimy poczucie bezpieczeństwa. Będziemy ostrzegać, jak nie paść ofiarą przestępstwa - mówił insp. Krzysztof Dąbrowski, Komendant Miejski Policji w Piotrkowie. 

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Krzysztof Chojniak, a na spotkaniu pojawili się przedstawiciele m.in. straży pożarnej, WORD oraz Lasów Państwowych. 

 

Uczestnicy podkreślali, że takie spotkania są niezwykle potrzebne. 

Trzeba ludziom o tym przypominać. Pomimo nagłośnienia tych spraw i ostrzegania widać, że ludzie dają się nabrać. Ja raz spotkałam się z taką próbą oszustwa. Jednak kobieta chciała do mnie wejść, ale jej nie wpuściłam. Trzeba cały czas uczulać ludzi. Może warto wykorzystywać młodsze pokolenie: wnuków czy prawnuków, którzy mogą pomóc w zabezpieczeniu przed próbami takich oszustw - mówiła jedna z uczestniczek. 

Podczas spotkania zaplanowano nie tylko prelekcje, ale także debatę, podczas której uczestnicy mogli zadawać pytania i dzielić się swoimi spostrzeżeniami. 


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Broniewskiego 13 ~Broniewskiego 13 (Gość)21.09.2022 13:54

Nie debatować tylko niech po 20.00 codziennie patrolują ul.Broniewskiego,miejscowa patologia z Wyzwolenia urządza tu libacje przy okazji drąc mordy-sprawdzić również pobliską żabkę czy nieletnim nie sprzedają alkoholu bo chodzą małolaty pijane jak węże

20


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat