Mogą bezkarnie podpalać centra handlowe, a potem wykorzystać to w swoim scenariuszu. Opowiadają, kiedy system przeciwpożarowy może nas zabić i dlaczego winda nie przyjedzie, kiedy będziemy jej najbardziej potrzebować. O styku tego, co może spotkać każdego z nas i ochrony przeciwpożarowej rozmawiamy z braćmi - Adrianem i Kamilem Ciszewskimi z piotrkowskiej firmy GardaTech.
„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ” - pod takim hasłem odbyła się w Woli Krzysztoporskiej debata społeczna o bezpieczeństwie na terenie gminy. Było to pierwsze z cyklu spotkań.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje już półtora roku. Pozwala obywatelom anonimowo zgłaszać sytuacje, kiedy dochodzi do zagrożenia bezpieczeństwa. O tym, jak to rozwiązanie sprawdza się w praktyce, rozmawialiśmy z podinsp. Krzysztofem Mikułowskim, pełniącym obowiązki komendanta piotrkowskiej policji.
Już 12 kwietnia w Woli Krzysztoporskiej odbędzie się społeczna debata o bezpieczeństwie na terenie gminy. W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele policji. Będzie można zadać pytania i zgłosić problemy.
W poniedziałek w Rozprzy odbyła się debata "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - to nasza wspólna sprawa". Spotkanie z mieszkańcami to efekt czterech włamań, do których doszło na początku 2018 roku na terenie gminy.
Smog, który tak bardzo doskwiera nam w okresie zimowym powstaje między innymi w wyniku ogrzewania naszych mieszkań i domów złej jakości paliwem. W naszym kraju niestety wciąż powszechne jest palenie śmieci, a ewentualne informowanie odpowiednich służb o takim procederze jest uznawane za donosicielstwo. Zapominamy, że nasza bierna postawa w tej kwestii oznacza zgodę na zatruwanie naszych organizmów i najbliższego nam otoczenia. Ci, którzy spalają śmieci w domowych instalacjach grzewczych narażają się na karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
W 2016 roku w Piotrkowie przez blisko trzy miesiące jakość powietrza przekraczała stany dopuszczane normą. Choć w mieście jest stacja pomiaru jakości powietrza niestety mierzy ona tylko stężenie pyłu zawieszonego PM 10, w Piotrkowie nie dokonuje się pomiaru pyłu PM 2,5. Dlatego też piotrkowski magistrat zdecydował się na montaż na terenie miasta dwudziestu detektorów jakości powietrza, dzięki którym pomiary stanu powietrza będą bardziej miarodajne.
Zwiększyć odszkodowanie można nie tylko wybierając wysoką sumę ubezpieczenia, na podstawie której ustalany jest procent dla każdego zdarzenia. Są również inne metody na to, by w trudnej sytuacji życiowej otrzymać większą sumę środków.
Kurs samoobrony dla pań po raz kolejny zostanie przeprowadzony w Piotrkowie. Zakończona niedawno edycja cieszyła się tak dużą popularnością, że organizatorzy zaplanowali kolejną.
Aż pięć miast z województwa łódzkiego znalazło się na liście 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie (według rankingu Światowej Organizacji Zdrowia – WHO). Będą one objęte rządowym programem termomodernizacji #PolskaBezSmogu 2018-2027. Znalazły się na niej Tomaszów i Opoczno, nie ma Piotrkowa.