Nawet 5 tysięcy złotych grzywny może zapłacić osoba, która zostanie złapana na spalaniu w domowym piecu śmieci. Kontrolę czym palimy w naszych piecach czy kotłach grzewczych ma prawo przeprowadzić Straż Miejska. Na co dzień stan jakości powietrza w naszym mieście jest sprowadzany przez piotrkowską delegaturę Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.
Wspólne patrole mobilne to nowa inicjatywa piotrkowskiej policji i Straży Miejskiej. - Mieszkańcy będą mogli zgłaszać funkcjonariuszom swoje problemy czy miejsca szczególnie niebezpieczne - mówi aspirant Ilona Sidorko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie.
Grzeczni kierowcy dostawali cukierki, a niegrzeczni rózgi. To wszystko w ramach zimowej akcji promującej bezpieczeństwo w ruchu drogowym, którą zorganizowali piotrkowscy policjanci i pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Tym razem kontrolę prędkości przeprowadzili przed Szkołą Podstawową w Szydłowie (gmina Grabica).
W przyszłym roku na terenie województwa łódzkiego zaczną obowiązywać nowe przepisy antysmogowe. W związku z tymi regulacjami prawnymi nie będzie można używać do ogrzewania domów miału węglowego, a montowane kotły będą musiały spełniać unijne normy efektywności i emisji. Rodzaj i wysokość kar za łamanie przepisów uchwały antysmogowej ustalą samorządy.
Grzeczni kierowcy dostawali od Mikołaja cukierki, niegrzeczni – rózgi wręczane przez dzieci.
Pracownicy piotrkowskiego WORD-u, policjanci i strażacy zorganizowali 6 grudnia akcję „Mikołaj na drodze”. Służbom pomagały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 13.
Choć zima jeszcze na dobre się nie rozpoczęła, już zbiera śmiertelne żniwo. Jak podało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w piątek z powodu wychłodzenia zmarły dwie osoby. By zapobiegać takim tragediom piotrkowscy policjanci każdego roku kontrolują miejsca, w których przebywają bezdomni, sprawdzane są pustostany, altany śmietnikowe, klatki schodowe, skwery, dworce, działki letniskowe oraz tereny zielone, gdzie bezdomni budują prowizoryczne szałasy, które nie chronią przed wychłodzeniem.
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 48 tysięcy Polaków przedwcześnie zmarło z powodu zanieczyszczeń powietrza. Kolejne samorządy, w tym Piotrków Trybunalski, podejmują konkretne i nakierowane na zniwelowanie problemu smogu działania.
Jakich zasad bezpieczeństwa trzeba bezwzględnie przestrzegać w gospodarstwie rolnym i co zrobić, jeśli już coś się stanie – o tym wszystkim, a także o ubezpieczeniach społecznych i wcześniejszych emeryturach dla rolników informowali przedstawiciele KRUS podczas spotkania z paniami z kół gospodyń wiejskich w Woli Krzysztoporskiej.
Od października bieżącego roku Miasto Piotrków Trybunalski realizuje program „Edukacja ekologiczna dla poprawy jakości powietrza w Piotrkowie Trybunalskim”. Projekt ten jest dofinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Ma upamiętnić wszystkich tych, którzy ponieśli śmierć w wypadkach komunikacyjnych... a jednocześnie wzmacniać dyskusję i zwracać uwagę na temat poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W najbliższą niedzielę na całym świecie obchodzony jest Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.