W Polsce oddychamy najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w Europie. W związku z tym częściej chorujemy i wcześniej umieramy. Uważa się, że w województwie łódzkim przez zatrute powietrze żyjemy przeciętnie około 10 miesięcy krócej.
Dodatkowe patrole policyjne pojawią się w przyszłym roku na ulicach Piotrkowa. W czwartek w Urzędzie Miasta podpisano w tej sprawie porozumienie.
W Piotrkowie Trybunalskim pożegnamy rok tradycyjnie. O północy w okolicach wieży ciśnień będziemy mogli oglądać kilkuminutowy pokaz sztucznych ogni. Coraz więcej miast w Polsce rezygnuje jednak z takiej zabawy. Dlaczego?
Więcej patroli i wzmożone kontrole pod kątem bezpieczeństwa w ruchu drogowym prowadzi podczas świąt piotrkowska policja. Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie 2017".
Jakie są skutki oddychania zanieczyszczonym powietrzem? Jak smog wpływa na nasze zdrowie i jakie czyni szkody w naszym organizmie? Zanieczyszczenie powietrza jest drugim po paleniu tytoniu czynnikiem warunkującym występowanie chorób układu oddechowego, takich jak astma, rak płuc, czy przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP).
Nawet 5 tysięcy złotych grzywny może zapłacić osoba, która zostanie złapana na spalaniu w domowym piecu śmieci. Kontrolę czym palimy w naszych piecach czy kotłach grzewczych ma prawo przeprowadzić Straż Miejska. Na co dzień stan jakości powietrza w naszym mieście jest sprowadzany przez piotrkowską delegaturę Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.
Wspólne patrole mobilne to nowa inicjatywa piotrkowskiej policji i Straży Miejskiej. - Mieszkańcy będą mogli zgłaszać funkcjonariuszom swoje problemy czy miejsca szczególnie niebezpieczne - mówi aspirant Ilona Sidorko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie.
Grzeczni kierowcy dostawali cukierki, a niegrzeczni rózgi. To wszystko w ramach zimowej akcji promującej bezpieczeństwo w ruchu drogowym, którą zorganizowali piotrkowscy policjanci i pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Tym razem kontrolę prędkości przeprowadzili przed Szkołą Podstawową w Szydłowie (gmina Grabica).
W przyszłym roku na terenie województwa łódzkiego zaczną obowiązywać nowe przepisy antysmogowe. W związku z tymi regulacjami prawnymi nie będzie można używać do ogrzewania domów miału węglowego, a montowane kotły będą musiały spełniać unijne normy efektywności i emisji. Rodzaj i wysokość kar za łamanie przepisów uchwały antysmogowej ustalą samorządy.
Grzeczni kierowcy dostawali od Mikołaja cukierki, niegrzeczni – rózgi wręczane przez dzieci.
Pracownicy piotrkowskiego WORD-u, policjanci i strażacy zorganizowali 6 grudnia akcję „Mikołaj na drodze”. Służbom pomagały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 13.