Choć zima jeszcze na dobre się nie rozpoczęła, już zbiera śmiertelne żniwo. Jak podało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w piątek z powodu wychłodzenia zmarły dwie osoby. By zapobiegać takim tragediom piotrkowscy policjanci każdego roku kontrolują miejsca, w których przebywają bezdomni, sprawdzane są pustostany, altany śmietnikowe, klatki schodowe, skwery, dworce, działki letniskowe oraz tereny zielone, gdzie bezdomni budują prowizoryczne szałasy, które nie chronią przed wychłodzeniem.
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 48 tysięcy Polaków przedwcześnie zmarło z powodu zanieczyszczeń powietrza. Kolejne samorządy, w tym Piotrków Trybunalski, podejmują konkretne i nakierowane na zniwelowanie problemu smogu działania.
Jakich zasad bezpieczeństwa trzeba bezwzględnie przestrzegać w gospodarstwie rolnym i co zrobić, jeśli już coś się stanie – o tym wszystkim, a także o ubezpieczeniach społecznych i wcześniejszych emeryturach dla rolników informowali przedstawiciele KRUS podczas spotkania z paniami z kół gospodyń wiejskich w Woli Krzysztoporskiej.
Od października bieżącego roku Miasto Piotrków Trybunalski realizuje program „Edukacja ekologiczna dla poprawy jakości powietrza w Piotrkowie Trybunalskim”. Projekt ten jest dofinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Ma upamiętnić wszystkich tych, którzy ponieśli śmierć w wypadkach komunikacyjnych... a jednocześnie wzmacniać dyskusję i zwracać uwagę na temat poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W najbliższą niedzielę na całym świecie obchodzony jest Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
Pustostany, zniszczone kamienice to naturalne miejsca, w których można spotkać bezdomnych. Ludzie ci nie szukają innego miejsca pobytu, choć w Piotrkowie nie ma z tym problemu. Jeśli tylko tego chcą mogą skorzystać z pomocy pracowników schroniska dla osób bezdomnych mieszczącego się przy ulicy Wroniej. Ale … nie chcą.
Ogólnopolska akcja „Bezpieczny Listopadowy Weekend 2017” podsumowana. Działania prowadzone były przez trzy dni od 10 do 12 listopada. Na drogach naszego województwa nikt nie zginął.
36-latek, który pijany spał przy drodze został uratowany przed wychłodzeniem przez policjantów z posterunku w Klukach.
W tym roku policyjna Akcja Znicz potrwa 7 dni (od 27 października do 2 listopada). Tradycyjnie w tym okresie na drogach możemy spodziewać się zwiększonego ruchu zarówno w rejonie cmentarzy, jak i na drogach tranzytowych. Wszystko to w połączeniu z wcześniej zapadającym zmrokiem i niesprzyjającymi warunkami meteorologicznymi spowoduje wzrost zagrożenia na drogach. Policjanci apelują o szczególną rozwagę.
Centrum Piotrkowa. Ulica Narutowicza. Prywatna, zrujnowana kamienica, a w niej bezdomni mieszkający w tragicznych warunkach. Zwrócił na to uwagę jeden ze słuchaczy magazynu Magiel emitowanego na antenie Radia Strefa FM. Sprawdziliśmy…