Artykuły do tagu: NadzórBudowlany

06.04.2018 13:21
Rozbierają Europę?
Piotrkowianie mieli nadzieję, że wreszcie rozpoczęła się długo wyczekiwana rozbiórka największej ruiny w centrum miasta. Niestety, nic z tego.
Kiedy dokończą remont ul. Próchnika?
Najkrótsza odpowiedź to... nieprędko. Prace przy remoncie przerwano w grudniu. Wyremontowany miał zostać cały odcinek ulicy Próchnika, czyli od Piastowskiej do Żeromskiego, jednak ze względu na zły stan budynku po zakładach Metalplast, wykonawca odmówił kontynuowania robót. Od kilku tygodni z użytkowania wyłączony jest 6-metrowy odcinek jezdni, tuż przy ruinie. Jak długo jeszcze?
Europa zagraża przechodniom?
Siatka zabezpieczająca ruinę jest zniszczona, w dodatku pełna ptasich odchodów, z budynku odpadają kawałki tynku, co stwarza zagrożenie dla przechodniów – o natychmiastowe zajęcie się budynkiem po restauracji Europa apelował podczas sesji jeden z radnych Piotrkowa.
Pękają ściany. A jeśli się zawali?
- To był taki huk, że baliśmy się, że pospadają szafki z kredensu. Szklanki same przesuwały się na stole, a sąsiad mówił, że jego żonie wypadł widelec z ręki – mieszkańcy osiedla Jagiellońska skarżą się na utrudnienia w związku z budową dwóch bloków.
Gdzie się podziały wiatraki?
Jeszcze do niedawna było ich aż dziewięć. W chwili, gdy ten tekst trafia do druku, zostały jedynie cztery. Co się dzieje z wiatrakami na działce pomiędzy Longinówką i Zalesicami?
50 tysięcy za samowolę budowlaną
100 kontroli na terenie miasta przeprowadzili w 2015 roku pracownicy Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Piotrkowie Trybunalskim.
Jest nowy inspektor nadzoru budowlanego
W Piotrkowie mamy już nowego inspektora nadzoru budowlanego. Na stanowisko to 29 września prezydent Piotrkowa powołał Waldemara Gumiennego.
Inspektor nadzoru budowlanego odchodzi na emeryturę
Prezydent Piotrkowa podpisał zarządzenie odwołujące ze stanowiska powiatowego inspektora nadzoru powiatowego Antoniego Kozienia.
W octowni samowolka budowlana, a co z Metalplastem?
W budynkach starej octowni podczas prowadzonych tam prac budowlanych zginął człowiek. - Za chwilę do podobnego nieszczęścia może dojść w budynkach po Metalplaście przy ul. Próchnika – ostrzegał władze miasta radny Bronisław Brylski.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat