Artykuły do tagu: Metalplast

25.08.2018 21:07
Piotrkowskie Sukiennice?
Drewniana wiata, która pojawiła się przy budynku po dawnym Metalplaście przy ul. Próchnika, wywołała żartobliwe komentarze piotrkowian. Niektórzy porównują ją do Sukiennic, inni żartują, że to gustowna pergola. Tymczasem magistrat informuje, że konstrukcja ma chronić przed ewentualnymi skutkami zawalenia budynku.
Kiedy dokończą remont ul. Próchnika?
Najkrótsza odpowiedź to... nieprędko. Prace przy remoncie przerwano w grudniu. Wyremontowany miał zostać cały odcinek ulicy Próchnika, czyli od Piastowskiej do Żeromskiego, jednak ze względu na zły stan budynku po zakładach Metalplast, wykonawca odmówił kontynuowania robót. Od kilku tygodni z użytkowania wyłączony jest 6-metrowy odcinek jezdni, tuż przy ruinie. Jak długo jeszcze?
Budynek po Metalplaście. Sprawę bada prokuratura
Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie zajmie się sprawą budynku po byłym Metalplaście. Nieruchomość jest w fatalnym stanie, przez co niemożliwy jest remont ul. Próchnika. Podczas prowadzenia prac budynek mógłby się zawalić i spowodować zagrożenie dla pracowników oraz mieszkańców miasta.
Tak upadały zakłady pracy w Piotrkowie
Pracownicy nie dostawali wynagrodzenia. Narzekali, że w zakładzie jest zimno, że nie dostają obuwia i roboczych ubrań. Mróz rozsadzał rury w zakładzie, a oni musieli pracować. Średnia pensja wynosiła wtedy 400 zł – tak dogorywał Metaplast w Piotrkowie. O tym pisali dziennikarze w drugim numerze „Tygodnia Trybunalskiego”, 20 lat temu.
Remontują chodnik przy Metalplaście
O stanie chodnika przy ulicy Próchnika pisaliśmy już wielokrotnie. Wreszcie doczekaliśmy się remontu. O naprawę nawierzchni w tym miejscu od lat apelowali nie tylko mieszkańcy miasta, pisząc skargi na urzędników, ale też radni i media.
W octowni samowolka budowlana, a co z Metalplastem?
W budynkach starej octowni podczas prowadzonych tam prac budowlanych zginął człowiek. - Za chwilę do podobnego nieszczęścia może dojść w budynkach po Metalplaście przy ul. Próchnika – ostrzegał władze miasta radny Bronisław Brylski.
Budynek przy ul. Próchnika niezabezpieczony
- Ostatnio dwukrotnie widziałem młodzież wychodzącą z budynku byłego Metalplastu. W żaden sposób ten budynek nie jest zabezpieczony. Widocznie odbywają się tam jakieś nieformalne spotkania. Czy Urząd Miasta może coś zrobić, żeby zabezpieczyć ten budynek? - pytał podczas ostatniej sesji Rady Miasta radny Tomasz Sokalski.
Był Metalplast, będzie targowisko?
Nieruchomość po Metalplaście to jedna z najbardziej pechowych w mieście (o budynkach po Hawanie i Europie nie wspominając). Szczury, śmieci, gruz, ostatnio nawet zwłoki - to dziś można znaleźć na terenie obiektu przy Próchnika 25 w Piotrkowie. Ostatnio jednak w sprawie coś drgnęło. W 2009 roku odbyła się licytacja nieruchomości, którą wygrał piotrkowski developer. Sąd jednak licytację unieważnił, tymczasem dotychczasowy właściciel terenu planuje zorganizować tam targowisko, i to jeszcze w tym roku.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat