Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie ogłasza nabór do kabaretu "Trzeciaki", działającego w ramach Klubu Seniora OEA MOK.
Do zderzenia motocykla z ciągnikiem rolniczym doszło w piątek o godzinie 12.30 w Barkowicach. 47-letni mężczyzna kierujący jednośladem, pomimo przeprowadzonej reanimacji, zmarł.
Patryk Wymsyk, młody piotrkowianin walczący z neuroblastomą, jest już w Barcelonie. Tutaj rozpocznie się specjalistyczne leczenie. Cały czas trwa zbiórka na pomoc Patrykowi.
Nowotwór zaatakował 16-letniego mieszkańca Piotrkowa już po raz 4. Możliwości leczenia w Polsce już się wyczerpały. Dzięki ludziom dobrej woli pojawiło się światełko w tunelu i Patryk będzie mógł rozpocząć niesamowicie trudną walkę.
Grażyna i Daniel Baranowscy zostali laureatami tytułu honorowego "Za zasługi dla Powiatu Piotrkowskiego". Wyróżnienie zostało wręczone podczas sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego, która odbyła się 21 września.
Już za nieco ponad miesiąc rozpocznie się XIX edycja Trybunałów Uśmiechu. Piotrkowianie i przybyli goście będą mogli ponownie obcować ze sztuką kabaretową - i nie tylko - na najwyższym poziomie. W tym roku gwiazdami imprezy będę m.in. kabaret Tey, Stanisław Soyka, czy Hanna Śleszyńska.
4 września 1939 roku na Sulejów spadły bomby niemieckiego agresora. W bombardowaniach zginęły tysiące niewinnych ofiar. Pamięć pomordowanych uczcili w niedzielę mieszkańcy, samorządowcy oraz zaproszeni goście. W ramach obchodów na Placu Straży przygotowano m.in. rekonstrukcję tamtych tragicznych zdarzeń.
W niedzielę (04.09.2022) minie kolejna rocznica jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w historii powiatu piotrkowskiego. Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski oraz przewodniczący tamtejszej Rady Miejskiej Bartosz Borkowski zapraszają na Uroczyste Obchody 83. Rocznicy Bombardowania Sulejowa, które rozpoczną się o godzinie 15.00.
Weekend to dobry czas na zagłębienie się w lekturze. Dlatego mamy kolejne propozycje książkowe. Tym razem to dwie trzymające w napięciu powieści o ludzkiej psychice, przyzwyczajeniach i… stracie. Do tego zestawu dodajemy powieść obyczajową z zabarwieniem erotycznym.
Posiadanie brody to oczywiście wybór osobisty każdego mężczyzny. Ogólnie rzecz biorąc broda to bardziej styl życia niż moda. Oczywiście można podkreślić, że pierwsza starożytna cywilizacja gustowała w brodach. Sumerowie podchodzili do pielęgnacji brody z ogromną troską. Starożytne zabytki z czasów Sumerów wyraźnie pokazują, że broda była niezwykle ważnym elementem. Była symbolem nie tylko honoru, ale i waleczności. Symbolizowała męską siłę. Pozbawienie kogoś brody było jednoznaczne z hańbą. Mogło to się przytrafić mężczyznom, których traktowano jako jeńców lub niewolników. Podejście do brody zmieniało się na przestrzeni dziejów. Współcześnie broda wyróżnia mężczyznę z tłumu i obrazuje jego podejście do życia — kojarzy się z silnym i pewnym siebie mężczyzną. Sprawdź, komu pasuje broda.